דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מחזור ראשון של מגשרים סיים קורס גישור בקהילה של המוא"ז הגלבוע
 
 
 
 
השבוע, סיים מחזור ראשון של קורס מגשרים בקהילה האזורית הגלבוע. הקורס כלל הכשרה מקצועית והתמחות, כאשר במסגרתו, רכשו המשתתפים כלים שונים, בתחום הגישור ולמדו כיצד להתמודד עם קונפליקטים חברתיים ואחרים ביומיום. בחלק המעשי של ההכשרה,  נערכו גישורים ע"י התלמידים בתביעות שהופנו מבית המשפט בעפולה לגישור. מעל 50% מהתיקים שהגיעו לגישור, כולל סכסוכים מתוך הקהילות במועצה, הסתיימו בהסכמים ולשביעות רצון של הצדדים. בקרוב, ישתלבו בוגרי הקורס בפעילות מרכז הגישור שבמועצה. בין מסיימי הקורס, בעלי תפקידים במועצה ובישובי הגלבוע.
מסיימי קורס המגשרים
טקס סיום הקורס נערך במעמד סגן ראש המועצה, רמי אלהרר, ובהשתתפות מנהלת אגף השירותים במועצה, רחל ברנע-אמרגי, המובילה את הפרוייקט וכן יו"ר ועדת ההיגוי להקמת מרכז הגישור, אשר עבר בעצמו קורס גישור בסיסי. סגן ראש המועצה בירך את מובילת הפרוייקט, את מנהלות המרכז, ארבל בן ארי מקיבוץ עין חרוד מאוחד, את העובדת הסוציאלית-קהילתית שרית דוד-ליברמן ואת מסיימי הקורס. אלהרר ציין כי שפת הגישור היא  דרך חיים ושבלעדה אין דרך אחרת. 
ברנע-אמרגי ציינה כי מרכז הגישור בקהילה עתיד לתת מענה לתושבי המועצה,  וכמוהם לבעלי עסקים, למוסדות שונים וליישובי המועצה, בפתרון מחלוקות וקונפליקטים בהסכמה. "במרכז ישתלבו מגשרים ופעילים נוספים המעוניינים לקדם נושאים ופעילות בתחום בניית הסכמות, והטמעת תרבות של דיאלוג והידברות. כמו כן יתן המרכז שירותים במספר תחומים, האחד -  תחום החינוך, על ידי השתלבות ועבודה משותפת עם מערכות החינוך כדי לתת לילדים ולנוער כלים לניהול סכסוכים בדרך לא אלימה. בתחום הקהילה, מקרי סכסוכים שיגיעו מתוך הקהילות, קונפליקטים בין שכנים, או בין הרשות לתושב ותהליכי בניית הסכמות בין קבוצות".

 מובילה את הפרוייקט הסבירה כי בתחום המשפחה, מגמת הגישור היא, להביא קץ לסכסוכים משפחתיים, לרבות סוגיית הבן-הממשיך,  וכמוהם, סיעוד הורים, ועוד. "בתחום העיסקי, עתיד הגישור להביא ליישור הדורים בין בעלי עסקים, או סכסוכים פנימיים וארגוניים", סיכמה מנהלת אגף השירותיים החברתיים במועצה. היא הזמינה מגשרים נוספים, המעוניינים להשתלב בפעילות המרכז הגישור, ומפנה אותם לשתי מנהלות המרכז, שרית דויד או לארבל בן ארי.
 משתתפי הקורס  הביעו הערכה על היידע הרב שצברו במהלך הקורס והודו מקרב לב למובילת הפרוייקט ולמנחי הקורס.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים