דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> התיירנים באים!
 
 
 
 
הגלבוע ועמק חרוד, נחשבים למוקד משיכה תיירותי די חזק וזו עובדה. לפני מספר שבועות, הגדילה לעשות החברה הכלכלית-גלבוע, כשיזמה סיור תיירנים בבתי עסקים קטנים באזור, שמטרתו היא להציג את מיזמי התיירות השונים בתחום המועצה וליצור בין התיירנים שיתופי פעולה ביצירת חבילות תיירות משותפות למטיילים. לצורך כך, מתוכננים בעתיד סיורים נוספים אצל כל תיירן שירצה להציג את מרכולתו בפני פורום תיירני הגלבוע.
הסיור הראשון של החברים היה ב"יקב נחמני" בגן-נר. הפקת היין במשפחת נחמני החלה כתחביב בשנת 2002 והפכה לעשייה, שתיים אחר כך. כיום מייצר היקב  1800 בקבוקים בשנה. העסק מופעל על ידי כל בני המשפחה כשדוד, אב המשפחה  
היקב מופעל על ידי כל בני המשפחה, כשדוד נחמני, אב המשפחה הינו המפעיל העיקרי שעבר מספר קורסים בבית הספר ליין, "שורק". בנוסף היה נחמני בהשתלמות מרתקת ביקב Fairview, Paarl  שבדרום-אפריקה. אלו שמבקרים ביקב מקבלים סיור מעניין שכלל היכרות עם מחלקות היקב ועם תהליך הכנת היינות. התיירנים זכו לשבת במרפסת וליהנות מהנוף עוצר הנשימה של הגלבוע. היקב פתוח לסיורים ורכישת יין גם בימי שבת, בתאום מראש.
סיור נוסף מצא את התיירנים החביבים בבוטיק "זית רענן" במושב ברק, שם נפגשו עם הזיתים המשובחים הגדלים במטעיה של משפחת אסייג. בתחילת דרכה הכינה המשפחה בביתה זיתים במבחר טעמים בשיטה ביתית וטבעית, בתהליך איטי וללא חומרים משמרים ומזרזי כבישה. התגובות הנלהבות עודדו את משפחת אסייג להמשיך ולפתח את ייצור שמן הזית וגידולי הזיתים. 
בהמשך, מתכננת החברה הכלכלית סיורים נוספים ולא פחות מעניינים ומושכים את העין. התיירות, כפי שכבר הבנתם, היא נדבך חשוב בחזון המועצה לשנים הקרובות ובכל יום שעובר, מנסה המועצה והעומד בראשה, לחשוב על רעיונות נוספים ויצירתיים על מנת לקדמה.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים