דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> הטורקים באים!
 
 
 
השבוע הגיעה לאזור הגלבוע ולג'נין, משלחת של אנשי עסקים מטורקיה שפועלים יחד להקמת אזור התעשייה הפלסטינאי החדש בצפון ג'נין. על פי התכנית, יוקם אזור תעשיה בהיקף כולל של 3,000 דונם שיספק כ-15,000 מקומות תעסוקה חדשים לתושבי מחוז ג'נין. בשלב הראשון יפותח שטח בהיקף של 1000 דונם במימון אנשי העסקים שרכשו את זכויות הפיתוח והשיווק ובהמשך, צפוי להגיע עד 3000 דונם. כבר בשלב זה, קיימת התעניינות של חברות בינלאומיות ומפעלי תעשייה שמתכננים להעתיק את המפעלים לאזורנו.
הטורקים שמגיעים לאזור זכו בזכויות ההקמה, לאחר שרכשו אותן מיזם ירדני שלא הצליח להגיע לסיכום עם הרשות הפלסטינית על הפקעת קרקעות פרטיות שלא שוחררו. היזמים הטורקים, קיבלו מהרשות אישור לתשלום לבעלי הקרקע בסכום שנחשב חריג בסדר הגודל. הם עתידים לשלם עבור כ-200 דונם של אדמות פרטיות בג'נין, סכום של 10 מיליון דולרים. מדובר על תשלום שהינו חסר תקדים עבור קרקעות לתעשייה.
במקביל ובצמוד לאזור התעשייה הפלסטיני, יוקם עורף לוגיסטי בשטח הישראלי בהיקף של 500 דונם שיספק כ-3,000 מקומות תעסוקה חדשים. העורף הלוגיסטי יעניק את התמיכה הנדרשת לאזור התעשייה הפלסטיני בתחום האחסנה והשינוע של מוצרים מוגמרים וחומרי גלם ויהווה את הקשר של אזור התעשייה לנמל חיפה ולמעבר הקרקעי לירדן. מטרת הקמת העורף הלוגיסטי היא לשמש כתחליף זול וזמין יותר לנמל חיפה עבור התעשיינים שיפעלו במקום. בנוסף, כך נמסר לנו מפי גורמים מקורבים לעסקה שהתגבשה, הוחלט על הקמת צוות שייבחן שיתופי פעולה עם הטורקים בכל הנוגע לטיהור שפכים ואספקת מים לאזור התעשייה.
 
מלשכתו של דני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע נמסר: "אנחנו מעודדים מהכוונות הטורקיות להשקיע באזוטר. שיתופי פעולה נרחבים עושים טוב ליחסים בינינו לבין שכנינו ואנו מברכים על כך. ההסכמות הינן המשך ישיר לקשר האמיץ של המועצה עם נפת ג'נין ועם שותפים אסטרטגים בעולם הערבי". 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים