דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> בית הספר הרב תחומי עמק חרוד יחסוך משמעותית באנרגיה
 
 
 
 
בימים אלו הושלם פרויקט ייחודי של התייעלות אנרגטית בכיתות המחשבים בבית הספר הרב תחומי עמל עמק חרוד, במימון משרד החינוך, לאחר שעל חלונות 14 כיתות המחשבים בבית הספר החשופות לשמש במרבית היום הותקנו יריעות ציפוי מיוחדות "אל סאן" שפותחו בטכנולוגיה מיוחדת של  חברת אל סורג מחניתה.
על הפרויקט סיפר אבי מלכה המנהל האדמיניסטרטיבי של בית הספר: "התחלנו בפיילוט לפני כמה חודשים לאחר שהתקנו בכיתה מסוימת את היריעות וניהלנו מעקב אחר צריכת האנרגיה בשתי כיתות עם אותם תנאי חשיפה לשמש, ולאחר שמצאנו כי בין שתי הכיתות יש ההבדלים בגובה הטמפרטורות באופן משמעותי, והחסכון הצפוי מסתכם בלמעלה מ-  25% עלויות של חשמל מיזוג, יצאנו לדרך"


 
כיתה בעמק חרוד
עוזי זהרוני, מנהל תחום התייעלות אנרגטית ב"אל סורג" שהיווה חלק מצוות הבדיקה מסר היריעות החדישות ה"אל- סאן" מבוססות על טכנולוגיה המאפשרת סינון סלקטיבי של קרני השמש ומסוגלות להקטין ב-(עד) 80% את חדירת החום למבנה מבעד לשמשות ובכך להביא לחסכון משמעותי בצריכת האנרגיה ובעלויות החשמל למיזוג המבנה. בכך, מאפשרות היריעות גם הפחתה בבלאי מערכות המיזוג, צמצום רב בפליטת הפחמן ובכך לתרומה משמעותית לאיכות הסביבה ושיפור משמעותי והקלה רבה בנוחות התרמית לנמצאים במבנה.
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים