דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> מעירים את השמש
 
 
 
 
 
מסורת רבת שנים מתקיימת בבית ספר "יד לחמישה" בתענך. תלמידי כתות ג' והוריהם יוצאים לצפות בזריחה. המשתתפים השכימו קום ונפגשו על תל יזרעאל, לאורה של  מדורה שחיממה את כולם. בזמן שהחושך עדיין כיסה את העמק, הרימו הילדים את ראשיהם ולמדו על גרמי השמים וכמו כן על נושא השעון והיממה, במהלכו לומדים על סוגי שעונים, על חלקי היממה ועל תפקידה של השמש בקביעת סדר יומנו וכמובן איך קוראים נכון את השעון.
 
 
 
לעת דמדומי בוקר, כשהאור גבר על החושך, הפציע השחר. השמש הגיחה מבין העננים כמו כדור אש שעלה ממזרח, בין שורת העננים. החמה צבעה את השמים בזהב והותירה את הילדים נפעמים ונרגשים. ל"תפאורה" הטבעית, נוספו שני כדורים פורחים שמקשטים את שמי העמק, מידי בוקר. ואם זה לא די בזה, אז גם טקס מרגש נערך להם ובו הוענק לכל תלמיד, שעון יד על ידי הוריו שהיו שותפים מלאים לתכנון ולהובלה, מה שהעצים את החוויה.
"זהו יום מיוחד בו נוטלים חלק הורים מורים ותלמידים" אמרה לימור ויצמן, סגנית ומורה בבית הספר. "שיתוף הפעולה מניב בכל שנה, חוויה מרגשת לה מצפים תלמידי כתות ג' ב'יד לחמישה'. תשאלו את בוגרי בית הספר שהיום הם הורים בעצמם לתלמידים. כולם זוכרים את הטיול לזריחה כחוויה ראשונית ומיוחדת במינה" הוסיפה ויצמן.  
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים