דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> מדריכי תנועת "בני המושבים" בגלבוע יפעלו יחד עם חניכיהם למען יחס הוגן אוכלוסיית הזרים וילדיהם ולשיפור תדמיתם של יוצאי אתיופיה
 
 
 
 
השבוע חזרו מאות מדריכי תנועת הנוער "בני המושבים" מישובי המחוז הצפוני, בני כיתות י'-י"ב, מסמינר "סובלנות" מחוזי. הסמינר התקיים בבית ספר ע"ש "ברנקו וייס" במועצה האזורית רמת הגולן ועסק בנושא סובלנות, על כלל היבטיו האקטואליים בעידן ימינו. המדריכים, ובתוכם 47 מדריכי תנועת "בני המושבים" של המועצה האזורית הגלבוע, חזרו עם רעיונות ומחשבות לפעולות הבאות אותן יקיימו עם חניכיהם.
 
נורית מלמוד, רכזת הנוער בתנועת "בני המושבים" בגלבוע, ציינה כי מדריכי הגלבוע, גם נהנו משהייה בסמינר, וגם רכשו אמות מידה מוסריות, כמו התייחסות שוויונית לאנשים עם מוגבלות, כבעלי זכויות שוות, ובאותה מידת התחשבות לבעלי מוגבלות שכלית, השוהים לדבריה במוסדות המוניים ומרוחקים מאדם. "המדריכים למד בין השאר, על תנאי עבודתם של מאות אלפי מהגרים, המנוצלים, רק משום היותם עובדים 'זרים', יתירה מזאת גילו הבנה עמוקה להתייחסות המשפילה של יוצאי אתיופיה, לדוגמא בקרית מלאכי, בה הוגדרו כ'מסריחים'.    
עוד הוסיפה מלמוד, כי הסדנא נתנה ביטוי של דחייה, ליחס הבדלני חברתי , נוכח העובדה כי כ-500  ילדים של מהגרי עבודה, הגדלים בישראל, לומדים במערכת החינוך הישראלית, מדברים, חושבים וחולמים בעברית ובכל זאת מוגדרים כלא שייכים. "המדריכים הגיעו למסקנה שהגיע הזמן שהתחיל לשנות כמה דברים, כאשר את מסקנותיהם לחולל שינוי בשיפור היחס לחברה הישראלית בכללה, יהווה חלק בלתי נפרד מהערכים אותם ינחילו לחניכיהם בתנועת בני המושבים", סיכמה רכזת הנוער במועצה.
 
ראש מינהל הנוער במועצה, שמואל עינב, הביע שביעות רצון רבה מקיום הסדנא ומתכניה הערכיים ואמר כי תנועת "בני המושבים" בגלבוע, בהנחייתה של הרכזת נורית מלמוד, מצמיחה דור של צעירים ערכיים, שיהוו סמל ודוגמא לכלל הנוער בגלבוע ובערי הארץ.  

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים