דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> תערוכה "ירוקה"
 
 
 
 
תערוכת אמנות מחומרים ממוחזרים מוצגת בבי"ס "יד לחמישה " בגלבוע

בבית הספר היסודי "יד לחמישה" שבגלבוע, מוצגות בימים אלה, בגלריה של בית הספר, יצירות אמנותיות, פרי יצירותיהם של התלמידים, מחומרים ממוחזרים. היצירות , מבוצעות בסדנת האומנות כל ימות השנה. התלמידים  נחשפים  לעולמם של ציירים ויוצרים שונים, לכלי עבודתם, לחומרים בהם הם משתמשים וליצירותיהם,  כאשר, תוך כדי התבוננות מעמיקה, מזהים התלמידים מאפיינים בציורים ובעבודות השונות, ומתייחסים לצבעים, לקווים ולצורות ולפרספקטיבה. כמו כן, מנתחים את העבודות, מזהים מציאות ודמיון, שמים לב לטכניקות העבודה, לקומפוזיציה, לצבעים  ובד בבד רוכשים  מושגים שונים משפת האומנות

מנהלת בית הספר, ענת רביב, ציינה כי סדנת האומנות  היא מקום אהוב וחווייתי לתלמידי בית הספר, בה לומדים ויוצרים תחת שרביטה של פנינה לוין, מורה ותיקה, מוכשרת, יצירתית  ומנוסה. "התלמידים יוצרים בעיקר, מחומרים ממוחזרים, הנאספים במהלך השנה. היצירה והעשייה מגוונות ועשירות ברעיונות ובחומרים, בטכניקות ובאביזרים שונים, ומשמשות ככלי להבעת רגשות, חוויות ודמיונות. 
התלמידים בתערוכה
https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif
פנינה לוין, המורה לאמנות: "חשוב לנו השימוש הנכון בכלים ובחומרים. אנו משתמשים בטכניקות מרובות,  שמהן נהנים הילדים ואוהבים אותן, גם כדי לפתח מידת ריכוז, כושר התמדה ופיתוח מיומנויות, לרבות מוטוריקה עדינה. התלמידים עושים שימוש חוזר בבקבוקים, פקקים, דיסקים, בדים, חלקי צעצועים, חומרים מן הצומח וחפצים שונים שנאספו לשם כך. מהלך העבודה נעשה  בצורה חופשית וגם מכוונת, עבודת יחיד וגם עבודה קבוצתית".
היא הוסיפה כי בעשייה האמנותית התלמיד פוגש את עצמו במקום קרוב ואישי. לאחר ההתנסות והעבודה היצירתית ניתן לראות את הגאווה על פניהם של היוצרים, את הביטחון ואת האמונה שלהם בעצמם וביכולותיהם ליצור יש מאין. אגב, ליד כל יצירה נמצא קטלוג, שגם אותו הכינו היוצרים. הקטלוג מסביר את תהליך היצירה ומספר על ההיבט האסתטי של העבודה ועיצובה בחלל ועל הרעיון העומד בבסיסה. בעבודות התלמידים נושאים מגוונים ושונים. לדבריה,  התלמידים מכל הכיתות וגם האורחים המגיעים לביקור מקבלים הדרכה מהתלמידים הבוגרים של בית הספר.
מנהלת בית הספר, ענת רביב ציינה כי מקום שיש בו נוכחות חזקה של יצירה אמנותית - הוא שוקק, חושב, אנושי, רב-תרבותי, לא אלים , המעצים אצל התלמידים את לקיחת האחריות, מעניק חוסן להתמודדות עם מטלות מאתגרות, את שיתוף הפעולה עם הסביבה ואת יכולת ההקשבה והרגישות, מעודד איכפתיות ומעורבות. "היצירה היא גשר לחוויה של הצלחה, סיפוק וגאווה במעשה ידיך." מסכמת המנהלת, ומוסיפה - "אנו מאמינים כי בעולם משתנה, מהיר, דינאמי ותחרותי, יש בכוחה של האמנות בבית הספר לתרום לפיתוח החשיבה המקורית, לגמישות, ליצירתיות ולחשיבה ביקורתית. חיים בסביבה חינוכית, שמעצימה אמנות הם חיים בסביבה אסתטית, נעימה יותר, מגרה, המטפחת אצל התלמידים ערכים של רגישות ומודעות למרחב.
   
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים