דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> סדנת הורים באביטל
 
 
 
 
הורים רבים מישובי הגלבוע מגלים עניין בסדנה להדרכת הורים המופעלת ע"י המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה האזורית הגלבוע,

בשיתוף ועד מושב אביטל, יזמו גיבוש של סדנה להדרכת הורים. מדובר בסדנא מקצועית, העוסקת  בתכנים הקשורים לגידול הילדים וחינוכם.
 
 
שרית דוד ליברמן,  עובדת סוציאלית-קהילתית בשירותי הרווחה, מסרה כי  הסדנא מאפשרת היכרות עם מכלול רחב של כלים שיקלו בהבנת צורכיהם של הילדים, בקבלת ההחלטה על הדרך הנכונה לפעול. "בכל מצב בין הורים וילדים מתקיים מפגש ייחודי להם, ולכן נדרשים הכלים המתאימים לאותם הורים וילדים. כלים התואמים את אישיותם, אופי יחסיהם וצורכיהם השונים", ציינה שרית. לדבריה, אין נוסחאות חד משמעיות, אך יש קשת רחבה של כלים המאפשרים הבנה מעמיקה יותר בהתייחסות למצבים השונים, כאלה המאפשרים את קבלת ההחלטות הטובות יותר במצבים השונים.
שרית: "חשוב לציין שהצורך בהדרכת הורים הוא צורך שתמיד קיים בקרב הורים. הלמידה והסיוע מגורמים מקצועיים - חשוב ומאוד עוזר. בנוסף לכך, באמצעות השיתוף בקבוצה, ההורים  לומדים כי הבעיות שעימן הם מתמודדים כהורים, משותפות להורים נוספים, וכך לומדים גם דרך חברי הקבוצה".
"כולנו בטוחים שאנו ההורים הטובים ביותר לילדינו , אולם לא מעט פעמים, אנו מוצאים עצמנו מתוסכלים או לא בטוחים שאכן בחרנו בדרך הפעולה הנכונה והטובה ביותר במצבים איתם אנו מתמודדים. הורים רבים פונים למערכות החינוך והרווחה בבקשה לקבל סיוע בהתמודדות יומיומית בגידול ובחינוך ילדיהם, לפיכך הוחלט להרים את הכפפה". סיכמה שרית.
 כאן המקום לציין כי ההדרכה המקצועית בסדנא נעשית בהנחיה מקצועית של  עדנה בטשא, עובדת סוציאלית, בעלת תואר שני, מרצה ומנחת קבוצות.  הסדנא כוללת 10 מפגשים והיא מופעלת ע"י מחלקת הרווחה במועצה בשיתוף ועד מושב אביטל.
 למפגש הראשון שהתקיים במוצ"ש 10/11/12 בשעה 20:00 במועדון במושב אביטל, הגיעו יותר מעשרים הורים שגילו עניין ורצון רב ללמידה והעשרה. ההשתתפות בסדנא היא פעילה ולדברי ההורים המשתתפים בה,  היא תורמת ומחזקת והם מצפים בכיליון עיניים לפעילות הבאה.
קבוצות הורים נוספות, המעונינות  לקיים סדנאות הורים ותחומים אחרים, מוזמנות ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים במועצה.
   
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים