דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> "בני המושבים" בגלבוע פותחים שנה פעילות חדשה
 
 
 
 
תנועת "בני המושבים" בגלבוע פתחה את שנת פעילותה בתהליך טרומפים שמטרתו בניית קבוצות למנהיגות, מעורבות חברתית ולהתנדבות
כחלק מתכנית המועצה להכשרת מד"צים ופעילים, יקיים מינהל הנוער במועצה האזורית הגלבוע, תהליך טרום פעילים [טרומפ"ים], במהלך שנת הפעילות הקרובה, במטרה להכין את חניכי שכבת כיתות ט' של בתי הספר לקראת שנת ההדרכה הצפויה להם בתנועת הנוער של בני המושבים. את התהליך ילוו וינחו חברי גרעין "עודד גלבוע" ונורית מלמוד, רכזת בני המושבים במועצה.
נורית מלמוד, ציינה כי המפגשים יתקיימו בישובים השונים במועצה אחת לחודש וממליצה שהחניכים שיימצאו מתאימים להדרכה והובלת דרך בשנה הבאה, ייקחו חלק בתהליך. "המפגשים יעסקו בנושאים: קבוצה, מנהיגות, מעורבות חברתית, התנדבות, החברה הישראלית, קהילה, ציונות ועוד", מסרה רכזת תנועת בני המושבים.
הטרומפי"ם במפש משותף
מלמוד: "בתחילת חודש נובמבר, נערך מפגש ראשון, ובמסגרתו התכנסו החניכים והמדריכים למפגש ראשון של תהליך "טרומפים מועצתי. במסגרת התהליך, עברו חניכים, תלמידי כיתות ט', סידרה של מפגשים ופעילויות, אותם הם מתעתדים להכין לסמינרי ט', אשר ייערכו בקיץ הבא ובכלל להדרכה בתנועה. למפגש הראשון שהתקיים בעין חרוד מאוחד הגיעו 105 טרומפים. המפגש הוכן ונוהל ע"י חברי 'גרעין עודד' במועצה ונמשך כשלוש שעות. המפגש היה בעיקרו 'מפגש היכרות', ובמהלכו נערכו פעילויות של התוודעות, תיאום ציפיות ופעילויות בנושא יחיד בקבוצה.
ראש המועצה האזורית הגלבוע דני עטר אמר כי תנועות הנוער של ישובי הגלבוע ובתוכם בני המושבים, מהוות את זרוע הפעילות המרכזית בתחום החינוך הבלתי פורמלי.  "כולנו גאים בילדי תנועות הנוער בגלבוע, ורואים בהן תשתית דור ההמשך של המרחב הכפרי בישראל", אמר ראש המועצה.
ראש מינהל הנוער במועצה, שמואל עינב, בירך בשם המועצה, את רכזת בני תנועת המושבים, נורית מלמוד, את המדריכים מ"גרעין עודד", לרגל היערכותם לגיבוש חניכים חדשים משיכבת כיתות ט' ואמר כי תנועת בני המושבים, כשאר התנועות בגלבוע, חושפות את החניכים ומעצבות אותם כתנועה ציונית וכמנהיגי העתיד.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים