דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> כנס הסברה עדכוני חקיקה ורגולציה בנושאי המים
 
 

תאגיד קולחי הגלבוע, בשיתוף מועצה אזורית הגלבוע, ערכו כנס הסברה עדכוני חקיקה ורגולציה בנושאי המים והביוב במרחב הכפרי

1.5.16

עשרות רפתנים, בעלי עסקים ובעלי תפקידים מיישובי מהגלבוע והאזור, השתתפו בכנס ייחודי שיזמם תאגיד קולחי הגלבוע, לאור עידכוני החקיקה במשק.
הכנס התקיים לאחרונה (20.4) וכלל את ההיבטים הנוגעים לעדכוני חקיקה ורגולציה בנושא שפכי רפתות, שפכי מפעלים ומחירי המים לגינון ציבורי.

בכנס השתתפו הממונה על איכות מים וקולחים וממונה שפכי תעשיה ברשות המים, ד"ר הראל גל ומנהל תחום אגרואקולוגיה, שה"מ משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ד"ר צפריר גרינהוט,  שהסבירו את התקנות החדשות בשפכי רפתות ותעשייה מרשות המים הארצית והמקומית.
בנוסף הוצגו על ידי חברות שונות,  פתרונות שיכולים לחסוך מים. רמי בן שמעון מחברת "מרום", התייחס לפתרונות  חישוב שטחים ציבוריים ביישובים, מיכה אשחר מחברת WISE  דיבר על פתרונות  מים ואנרגיה ברפתות, ועוד.

ראש המועצה, עובד נור, אמר בכנס: "תחומי המים והביוב במרחב הכפרי בכלל ובמועצה חקלאית כמונו בפרט, הינם מהותיים וקשורים באופן הדוק לחיי היום יום של החקלאים, בעלי העסקים והיישובים, ולהצלחתם. על כולנו להיות מעודכנים כל הזמן במתרחש בתחומי המים והביוב, בכדי להתארגן נכונה ולהיות מובילים עם יכולת תגובה מהירה לכל החלטה", סיכם נור". ראש המועצה בירך את תאגיד קולחי הגלבוע על יוזמת הכנס וציין שהתאגיד מוביל מבחינה ארצית בתחומו.

מנכ"ל התאגיד,  מוחמד אלבחירי, ציין כי: "החל משנת 2010 החלה רשות המים בעדכוני חקיקה רחבים, שכללו עידכון הכללים ומעבר מחיוב אגרה קבועה לחיוב אגרה על פי צריכת מים, בהמשך נוספה חקיקת כללים חדשים להזרמת שפכי תעשיה למערכת הציבורית, והחל מתחילת השנה, החלת כללי שפכי התעשייה גם על רפתות. קצב העדכונים הינו מהיר ובאופן מיוחד נדרשת היערכות שלנו ושל הנוגעים בדבר מבעוד מועד בכדי לעמוד בדרישות החוק. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר כל מי שיודע להיערך נכונה אז יקל על עצמו ועלינו ביישום הכללים באופן הנכון ביותר".

 
את הכנס הפיקה אושרת קרן. 
רצ"ב תמונה. צילום: אושרת קרן
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים