דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >>  הודות להיערכות מוקדמת של תאגיד קולחי הגלבוע נמנעו נזקים משמעותיים במהלך סערת הגשמים
 
 
 
 
המועצה האזורית הגלבוע השלימה מתחילת השבוע את עבודות ניקוז מי הגשמים בישובי המועצה. עובדי תאגיד קולחי הגלבוע, בסיוע עובדי המועצה, מנהלי מחלקות וכן אנשי איכות הסביבה, פעלו ללא הפסקה, בהנחיית סגן ראש המועצה רמי אלהרר, בשאיבת מי הגשמים שהציפו את מערכות הביוב במגוריהם ובחצרות בתיהם של התושבים, תוך שימוש בציוד מתקדם, שכלל "ביוביות" שאיבה, משאיות, טרקטורים. עם שוך הסערה, המשיכו צוותי העובדים במלאכת ייבוש קירות מגורים בישובים שונים.

עם היוודע על התקרבות סערת הגשמים, התכנסו מנהלי מחלקות של המועצה, במשרדו של מנהל מחלקת "שירות לתושב" וסגן ראש המועצה רמי אלהרר. בין הנוכחים, בלטו מהנדס המועצה,  בני סגל וקצין הבטחון, משה שלמה. במהלך הדיון להיערכות לקראת מבצע עבודות ניקוז ההצפות הצפויות, הציגו מנהלי המחלקות בפני סגן ראש המועצה, דרכי פעולה לשעת חירום, שתוכננו עוד בתקופת הקיץ. בסיום המפגש חולקו הנחיות לכלל מנהלי המחלקות לקראת סערת הגשמים.
שדות  הוצפו (צילום יובל אסייג)
אבי ימין, מנהל תפעול קולחי הגלבוע, מסר כי ההצפות הקיפו רוב ישובי הגלבוע, ובעיקר ישובי התענך, בשל מצבם הטופוגרפי העדין. הוא ציין כי העובדים והמתנדבים עבדו סביב השעון, ללא הגבלת זמן, ביום ובחושך, כשהם מסתייעים בעזרים שונים בשיטות מתקדמות לשאיבת הכמויות האדירות של מי הגשמים. לדבריו, פעילות הניקוז נמשכה גם אחרי שוך הסערה, והיא התמקדה בייבוש קירות עם ציוד מתקדם. "צוות העובדים והמתנדבים פעלו ביעילות, תוך יישום ההיערכות שתורגלה בקיץ והצליחו לטפל מקצועית בנקודות תורפה, והודות לכך התגברו בהצלחה יתירה על סערת הגשמים, ההצפות וייבוש מבנים", ציין ימין.  
כאן המקום לציין, כי הודות לעבודות שביצע תאגיד קולחי הגלבוע, במהלך הקיץ, פחת במידה משמעותית שיעור הנזקים כתוצאה מההצפות. ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר שיבח את עבודתם של עובדי מחלקת השירות לתושב, בראשות סגנו אלהרר, את מנהל תאגיד קולחי הגלבוע מוחמד אלבחירי, את מהנדס המועצה, קצין הבטחון וכן עובדי מחלקת איכות הסביבה, על מאמציהם הרבים במבצע הניקוז, שהוכתר לדבריו בהצלחה רבה.    
נחל קישון  מלא על גדותיו וזרם בשצף(צילום יובל אסייג)

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים