דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> על מחשבים ו"אופנים"
 
 
 
 
חניכי הכפרים נעורה וטייבה במוא"ז הגלבוע הצטרפו לקהילת חניכי הפרויקט המדעי "אופנים" והחלו בתהליך למידה חווייתית את מקצועות המחשב.
עשרות חניכי נעורה וטייבה של המועצה האזורית הגלבוע, צורפו לאחרונה, לפרוייקט המדעים "אופנים", להיכרות והתנסות במיחשוב. הפרוייקט מופעל באוטובוסים, המאובזרים במחשבים, בליווי מורים  ומדריכים ובמסגרתו לומדים החניכים אנגלית ומדעים, בהנחייתם של מורים-מדריכים, הנמנים עם סטודנטים הלומדים בעמק ובגלבוע. לפני כשנתיים השתתפו בפרוייקט "אופנים" תלמידי הכפרים מוקיבלה וסנדלה.
ניידת האוטובוס הצהוב של אופנים
ראש מינהל הנוער במועצה, שמואל עינב, מסר כי בפעילות הפרוייקט, משתתפים במחזוריות 18 תלמידים, ויחד עם המדריכים, גולשים התלמידים באינטרנט ובאמצעותו, מרחיבים את היידע שלהם בשפה האנגלית ובמדעים. "הפעילות המשותפת בין המדריכים לבין התלמידים מעשירה את היידע וגם את הדמיון בקרב התלמידים והופכת לחוויה משותפת ביניהם לבין המדריכים. האתגר שלנו הוא שכל החניכים בכפרי הגלבוע ישולבו בפרוייקט להרחבת אופקיהם בתחומי הלימודים והחיים", אמר ראש מינהל הנוער במועצה.  
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, בירך את ראש מינהל הנוער במועצה, שמוליק עינב, ואמר כי חשיפת הילדים והנערים מישובי הגלבוע לעולם התכנות, תוך כדי היכרות והתנסות במיחשוב ובמדעים, מחדיר בהם מוטיבציה לבחור במקצוע זה בעתיד. "פרוייקט 'אופנים', נועד לצמצם את הפער הדיגיטאלי בקרב התלמידים מהישובים המרוחקים וכן לפתח ולעודד מצויינות בקרבם", אמר ראש המועצה.     
נאיף זועבי, רכז המפעלים והפעילויות בכפרי הגלבוע מטעם המועצה, מסר כי ילדי הכפרים טייבה ונעורה יחד עם הוריהם, התלהבו מרעיון צירוף הילדים לפרוייקט "אופנים". "הגם שייעודו של פרוייקט זה הוא חינוכי ומדעי מאין כמוהו, הוא העניק חוויה מרתקת לתלמידי שני בתי הספר. התלמידים למדו במסגרת סיוריהם באוטובוסי הפרוייקט למקומות שונים בארץ ולמדו את נושא ידיעת הארץ, המהווה חלק ממערכת הלימודים", אמר זועבי. הוא הוסיף כי מאחר והאוטובוסים של פרוייקט "אופנים" מסוגלים לקלוט רק 18 תלמידים, תימשך פעילותו של הפרוייקט עד סוף שנת הלימודים, כך שכל תלמיד יזכה ליהנות מהפרויקט.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים