דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> סל תרבות:מאות תלמידים צפו בהצגצה - "המרד"
 
 
 
 
מאות תלמידי שכבת כיתות ד' וכן ו', מבתי הספר "יד לחמישה", "נר הגלבוע", ובית הספר היסודי עמק חרוד, צפו בהצגה "מרד" של העמותה לקידום התיאטרון, שהופקה באחרונה, במסגרת "סל התרבות" של המועצה האזורית הגלבוע. ההצגה מספרת על ילדותו והתבגרותו של צעיר מפולין, שרוליק רוזנבאום, כאשר דרך סיפורו, נחשפים חייהם של נערים ונערות צעירים בוורשה, לפני הכיבוש הנאצי, ואשר הפכו ללוחמים צעירים בשורות לוחמי "מרד גטו ורשה". 
 
במשחקם המרתק, שיחזרו השחקנים בהמחשה את אומץ ליבם של נערים ממלחמת העולם השניה, בכך שנתנו ביטוי לכמיהתם להגנה על חייהם ועל זכותם לחופש. המשחק גם נתן ביטוי לקשרי האהבה בין הנערים והנערות, כל רקע מאורעות התקופה. רינת יוסף, רכזת סל התרבות במועצה, ציינה כי ההצגה חשפה סיפור מרגש, המתחיל באנטישמיות, ומובילה לדיכוי והשפלה, כאשר המשכו של הסיפור מסתיים באהבה נכזבת, אך גם בגאווה גדולה ובחזון. "ההצגה היתה מרגשת והסבה לקהל הילדים הנאה מכל רגע, השחקנים נתנו ביטוי אנושי והציגו את הכמיהה של האדם לחופש ולחיים", סיכמה רינת יוסף.
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים