דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> הגלבוע נבחר להוביל פיילוט ארצי בחינוך, בתי הספר יעברו לניהול עצמי
 
 
 
 
עשרת בתי הספר היסודיים שבתחומי מועצה אזורית הגלבוע, נבחרו מתוך מאות בתי ספר ברחבי הארץ להוביל את תוכנית המעבר לניהול עצמי. התכנית עשויה להיטמע ביתר בתי הספר הארציים עד לשנה"ל תשע"ה. רתימת סגל החינוך במועצה לשינוי מערכתי שמציב את מנהל בית הספר בפסגת קבלת ההחלטות הינה צעד מכונן בקידום מערכת החינוך בישראל בכלל ובגלבוע בפרט.
מהו ניהול עצמי?
מזכירות בתי הספר ביום השתלמות
מזכירות בתי הספר ביום השתלמות
אבישג סיידא, המשמשת גזברית חינוך, תרבות, נוער וספורט במועצה אזורית הגלבוע, ציינה כי עד לשנים האחרונות מוקד השליטה וקבלת ההחלטות היה בידי משרד החינוך והרשויות. "עם חלוף השנים, השינויים הדמוגרפים והחינוכיים וכן הרצון ביצירת שוויון הזדמנויות, עלה הצורך להביא לסיומה של הריכוזיות שהיתה בידי המערכת השלטונית, ותחת זאת, למזער את הערמת הקשיים במימוש היעדים החינוכיים. שיטת הניהול העצמי היא שיטה המורכבת ממנגנוני ניהול, ארגון ופיקוח אשר באמצעותם, המדינה מקווה להביא לשוויון המיוחל. היא מציבה את בית הספר והמנהל בראש הפרמידה, ובכך משנה את כללי המשחק. מעתה, קבלת ההחלטות שהייתה בידי גורמי חוץ תיעשה על ידי מנהל בית הספר וצוותו - מתוך ראייה שהם מכירים באופן הטוב ביותר את העשייה החינוכית ואת צרכיו של בית הספר. מנהל בית הספר והסגל החינוכי הינם שותפים מלאים בתהליך ויחתרו יחד להגשמת יעדיו", אמרה אבישג.
היא הדגישה כי מטרותיה  של שיטת הניהול העצמי נועדה לקדם הישגים חינוכיים ולתת מענה לצורכי התלמידים. "מטרות אלו יושגו על ידי הרחבת סמכויותיהם של המנהלים והעצמת מקומם כגורמים האחראיים על ניהול בית הספר ותוצריו החינוכיים. בית הספר, כארגון לומד, יביא לרווחת התלמידים בתחום הלימודי, רגשי, חברתי והפיסי".
חשוב לציין כי משרד החינוך והמועצה, מעבירים למנהל בית הספר משאבים פדגוגיים וכלכליים. בית הספר יכול להקצות משאבים אלו בהתאם למטרות, היעדים וסדרי העדיפויות שקבע לו. כך, בעזרת איגום משאבים נכון וחופש פעולה תקציבי למנהלים, יתאפשר בידי בית הספר לייעל ולייעד משאבים שיתאמו את המטרות הפדגוגיות שלו.
עוד יצויין , כי בשבועות האחרונים נערכו כנסים ומפגשי חשיפה לתהליך אשר שילבו את כל  קשת בעלי התפקידים הנוגעים לעניין: מנהל אגף חינוך ואנשי מטה במועצה, מנהלי בתי הספר ומזכירותיהם, מנהלים פדגוגים, יועצים כלכליים וארגוניים וזהו רק תחילתו של המסע. אנו תקווה גדולה שרשת הביטחון שנרקמת בימים אלו סביב בתי הספר תביא להישגים פדגוגים ואישיים בילדי ישובי המועצה.
 
 
   
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים