דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> יום הנקיון הבינלאומי 2011
 
 
 
לרגל "יום הניקיון הבינלאומי"  מאות ילדים ונערים מישובי הגלבוע אספו אשפה רבה לקראת מחזורה

דני עטר:"אתגר הילדים לשמירה על הסביבה, יוביל ללא ספק להשפעה על בוגרים ומבוגרים לגבי מודעות מצבו של כדור הארץ והצורך בשמירה עליו"

 

עשרות תלמידי בתי הספר יסודיים, תיכוניים וילדי הגנים, ממוסדות החינוך של המועצה האזורית הגלבוע  השתתפו ביום שלישי במבצע ניקיון, לרגל "יום הניקיון הבינלאומי". התלמידים, שלאורך השנה מקיימים פעילות ירוקה, הכוללת לימוד על מחזור פסולת ובניית מתקנים מחומרים ממוחזרים, ניקו את סביבת בית ספרם. יחד עימם נטלו חלק  קבוצות כדורגל וכדורסל וכן נערים מתנועות הנוער, שניקו את סביבת מגרשיהם ומוקדי פעילות תנועתיות. כשהם מצוידים בשקיות ניילון ולבושים בחולצות עם סיסמה "יום הניקיון הבינלאומי", אספו משתתפי המבצע מאות קילוגרמים של פסולת, לקראת מחזורה.

במבצע השתתפו ראש המועצה דני עטר וסגנו, רמי אלהרר העומד בראש מינהל השרות לתושב וכן עובדי המחלקות במועצה. השניים ברכו את כלל משתתפי המבצע, ויחד עימם ניקו אתרים שונים.  עטר ציין כי השינוי החיובי בתפיסה הציבורית בגלבוע, ובעיקר בקרב ילדי בתי הספר בנושא איכות הסביבה, הינה פעולה מבורכת בעלת חשיבות רבה מאד. "אתגר הילדים לשמירה על הסביבה יוביל ללא ספק להשפעה על בוגרים ומבוגרים לגבי מודעות מצבו של כדור הארץ והצורך בשמירה עליו. אני משוכנע,שתפיסתם של ילדינו, בפרט, וילדי העולם כולו בחשיבות השמירה על כדור הארץ, יוביל לשינוי חיובי לדורות הבאים", אמר דני עטר.

שלומי גרנוב, מנהל מחלקת איכות הסביבה וחזות הישובים במועצה, מסר כי משתתפי המבצע – ילדים ונערים, שקדו על הניקיון וניכר היה כי לימודיהם בתחום איכות הסביבה נתנו את אותותיהם בסביבתם שזכתה לטיפוח מיוחד.לדבריו, במסגרת המבצע התקיימו חידון והגרלה בנושא איכות הסביבה, כאשר כל תלמידי בתי הספר שהשתתפו במבצע הנקיון קיבלו דף חידון בנושא, שכלל שאלות בעניין נושא איכות הסביבה וציין כי זוכי ההגרלה זכו בסוף היום בפרסים יקרים. 

כתבנו מציין כי גם במרכז הקליטה בקיבוץ בית אלפא, בלטה פעילות טיפוח הסביבה, כאשר הנהלת מרכז הקליטה, יחד עם דייריו, ניקו  את סביבתם, ובכך העניקו חזות נאה לסביבת מרכז הקליטה. בכפרי הגלבוע, הקדימו התושבים, במספר ימים, את המבצע, לקראת חג הקורבן, כאשר בעזרת מחלקת איכות הסביבה, שהעמידה מחפרון ומתקן טיאוט, ניקו את מרחבי הכפר, הכניסה אליו וכן את חצרות בתיהם. 

גלריית תמונות מיום הנקיון הבינלאומי
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים