דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-2 >> יצא לדרך פרויקט "מנהיגות ספורט –עתיד בטוח" בגלבוע
 
 
 
 
העמותה "מפעלות חינוך וחברה", בשיתוף מועדון הכדורגל הפועל תל-אביב, יחד עם המוסד לביטוח לאומי, שירותי הרווחה במועצה האזורית הגלבוע, מובילים בימים אלה פרוייקט ל"מנהיגות ספורט – עתיד בטוח" בקרב בני נוער בגלבוע. ייחודה של העמותה, הוא בתפיסתה את הכדורגל כשדה וכלי חינוכי, דרכו החניך נחשף לתכנים ונושאים רלוונטיים, למעגלי חייו וכדרך לתמיכה ולקידום ההישגים.
חיים הנדל העומד בראש הפרוייקט מטעם שירותי הרווחה במועצה האזורית הגלבוע, מציין כי העמותה שואפת לקידום חברה המאפשרת הזדמנות שווה לכל נער, המושתתת על ערכי הסובלנות, ההגשמה האישית והקהילתית.
"הפרוייקט זוכה להצלחה מרובה בקרב בני הנוער והוריהם. עד כה, נהנו מפעילות זו נערים מכפר סנדלה, קיבוץ גבע, גוש אומן והישוב גן נר. הפעילות כוללת אילוף כלבים, לימודי תיאוריה לנהיגה ומגוון נושאים שיש בהם כדי להעצים את בני הנוער, אמר חיים הנדל.
 לדבריו, החידוש בפרוייקט הוא יציאתם של מארגניו אל בני הנוער. "אנו יוצרים עם הנערים קשר בפעילות ספורט, המשלבת בין השאר, נושאים חינוכיים,  שיש בהם כדי לעמוד בתנאי לחץ, התמודדות עם אתגרים, פתרונות של בעיות חברתיות, כאשר המטרה היא להכין את הנערים לתעסוקה בתחום הכדורגל, הכוללת אימון לקראת משחק ועוד", ציין הנדל.

הפרוייקט נמשך 3 שנים, כאשר במסגרתו, מנחילים מארגניו, ובראשם חיים הנדל ערכים של יזמות, מנהיגות מעורבות בקהילה, ערכי סובלנות, הגשמה אישית וקהילתית. בשלב זה משתתפים 14 נערים מישובי הגלבוע, כאשר השאיפה להגיע ל-20 נערים.
ראש המועצה האזורית הגלבוע, דני עטר, אמר כי  בבסיס החינוך לפרוייקט "מנהיגות ספורט – עתיד בטוח", מציבים מפעיליו, בראש ובראשונה, את טיפוחו של הנער, תוך הענקת הזדמנויות למיצוי אישי, מענה לאפשרויות בחירה מגוונות של מסגרות, תכניות ותכנים, איכות ומצוינות, כאשר כל אלה נועדו כדי לאפשר צמיחה והצלחה לעתידו של הנער, אמר ראש המועצה.
דרור ללוש, ראש מינהל החינוך במועצה אמר כי בני הפרוייקט מוצאים ברכישת הערכים ובעזרת מדריכיהם את מקומם בחברה. "אין לי ספק שהנערים יוכיחו יכולת לחזור למסלול חינוכי ולימודי, ולשמחת כולנו, הם כבר עושים זאת בגדול", אמר דרור ללוש.
   
 

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים