הישגים יוצאי דופן לבתי הספר מהגלבוע במהלך באולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה


מובילים במפת החדשנות! הישגים יוצאי דופן לבתי הספר מהגלבוע במהלך באולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה; תלמידי חט"ב מוקייבלה זוכים בפעם השנייה ברציפות במקום הראשון מבין בתיה"ס של חטיבות הביניים!

בגלבוע גאים במיוחד לנוכח הישגי בתי הספר של המועצה, שהושגו שבוע שעבר (ה') במסגרת אולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה. התחרות התקיימה בטכניון, בהשתתפותם של מאות תלמידים הלומדים את מקצוע הרובוטיקה, במסגרת "רשות המח"ר" (בהובלת עמותת Y-tek), כאשר ההישגים הגבוהים מעידים על עקביות, וממצבים את ביה"ס בגלבוע כמובילים במפת החדשנות בארץ.
 
בתחרות השתתפו כ-80 בתי ספר מכל רחבי הארץ, כאשר כל צוות (חלוקה ע"פ גילאים) מקבל משימה לסוגיה של חישוב זמן ומהירות (בעיה מתמטית), אותה פתרו באמצעים רובוטים. המדד בתחרות היה מהירות הפתרון. בתחרות בגלאי חטיבות הביניים, זכה הצוות המשובח מחט"ב מוקייבלה, ובכך השלימו מהלך מדהים של זכייה רצופה בתואר, זו השנה השנייה! יזן עומרי, סאהר זיאדאת, מואמן סעאידה הם התלמידים המצטיינים שייצגו את חט"ב מוקייבלה וזכו בפרס המכובד. לשם הבנת גודל ההישג של התלמידים ממוקייבלה, יצוין כי 8 דקות זה הזמן שלקח להם לצורך פתרון הסוגיה. המורים שליוו אותם לתחרות, אותם אלו שמלמדים אותם כל השנה, נדרשו לפרק זמן של 12 דקות על מנת לפתור את הבעיה...!
 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע: "גאווה גדולה לנוכח העשייה החינוכית, שמשלבת מצוינות עם ערכים, מדעים, והגשמה עצמית. מתוך ארבע תחרויות באירוע, בתי הספר של הגלבוע זוכים במקום הראשון בשלוש מהם! הזכיות הללו מסכמות שנת פעילות אינטנסיבית, במהלכה נחשפו התלמידים לעולם הרובוטיקה ולמדו על שימושים טכנולוגים, אך אין לנו שום כוונה לעצור. נמשיך להוביל את תלמידינו לעשייה חינוכית פורצת דרך בתחום המדעים".
 
בהמשך לדבריו של ילובסקי יצוין כי בתחרות לגילאי בתי ספר היסודיים, היו אלו צוות התלמידות שייצגו את ביה"ס שלהבות חב"ד (גלבוע), שזכו במקום הראשון בתחרות לשכבת כיתות ג'-ד'. חיה גורי (ממושב אביטל), נועה אסרף (עפולה), ודבורה עלי (עפולה), מביה"ס של חב"ד קטפו את המקום הראשון בזכות תוצאה מצוינת. גם בשכבת גיל ה'-ו' נרשמה הצלחה אדירה מהגלבוע, כאשר הצוות מביה"ס ייסודי נאעורה, זוכים אף הם במקום הראשון! ראמה זועבי, אלאא זועבי, עומר זועבי ומוחמד סעראוי, הם התלמידים המצטיינים שייצגו בכבוד את ביה"ס מנאעורה.
גם ביה"ס "נר הגלבוע", מלא בגאווה את ליבם של אנשי החינוך בגלבוע, כאשר צוות התלמידים זוכה בגביע של כבוד, בזכות שיתוף הפעולה המושלם ביניהם בכתיבת קוד הרובוט.

אולימפיאדה

עובד נור, ראש המועצה: "גאים ומאושרים לנוכח גודל ההישג ושולחים את מלוא הערכתנו לתלמידים ולמשפחותיהם בהם צמחה ההצטיינות. מילים חמות נבקש לשלוח גם למנהלי בתיה"ס בגלבוע שמוכיחים כי בתחום החדשנות, והיזמות המדעית, ניתן להצמיח מנהיגות מקומית מצוינות המחזקת את הקהילה בה התפתחה".

הזוכות מייסודי חבד בגלבוע

הזוכים מייסודי נעאורה