מקוריים: כיתה ד'1, מביה"ס "יד לחמישה" זכתה ב"אתגר משחק בהמצאה"


נא להסיר את הכובע בפניהם: משחק חשיבה מקורי - "תפוס דגלי שבטים" שהומצא על-ידי תלמידי כיתה ד'1, של רותי פראג' מביה"ס 'יד לחמישה', זכה בתחרות מחוז צפון של 'אתגר משחק בהמצאה', אתגר כיתתי סביב משחקים.
 
המשחק נבנה במהלך שיעור אשכולות חשיבה עם המדריכה תמי נתנאל, שליוותה את התלמידים לאורך כל התהליך. לצורך בניית המשחק נדרשו התלמידים להמציא: שם למשחק, חוקים ברורים ועזרים. בהמשך, המשחק הוצג באתר אשכולות חשיבה. המדדים לבחירה היו: מקוריות, עניין, הנאה, אתגר ואסתטיקה. בסופו של דבר המשחק נבחר על פי רוב קולות של ועדת השיפוט (שהיוותה 60 אחוז מהציון) והגולשים (40 אחוז).
 
הילה כהן, מנהלת ביה"ס 'יד לחמישה': "בדרכנו הייחודית אנחנו מאמינים בסקרנותו הטבעית של הילד, גילוי וחוויה במגוון תחומים שמאפשרים עניין, הנאה ומיצוי הפוטנציאל. פיתוח המשחק הינו דוגמה מצוינת ליישום חזון החינוך בגלבוע, אותה תפיסה חינוכית הרווחת היום בחינוך האיכותי בגלבוע, כאשר בית הספר "יד לחמישה" מבטא אותה במגוון דרכים".

אתגר משחק בהמצאה

מאין הגיע הרעיון למשחק "תפוס דגלי שבטים"? במסגרת שיעורי תנ"ך התלמידים התבקשו לבנות דגמים שונים אודות ספר יהושע. אחד מהדגמים האלה, שכלל בין היתר את מפת ארץ ישראל המחולקת לפי שבטים, שימש את התלמידים כבסיס לבניית משחק מקורי. אותו משחק השתתף כאמור בתחרות המחוזית של "אתגר משחק בהמצאה" וזכה ברוב קולות. התלמידים אך קיבלו שכר הולם על עמלם. בעקבות הזכייה הכיתה קיבלה פרס מפנק של 10 משחקי חשיבה. 
בשתי מילים: כל הכבוד!

אתגר משחק בהמצאה

אתגר משחק בהמצאה