40 מדריכים ומדריכות, "מצופי הגלבוע", סיימו השבוע את קורס המד"צים התנועתי


בגלבוע גאים ומברכים מכל הלב את 40 המדריכים והמדריכות, המגיעים משבט "צופי הגלבוע", אשר סיימו השבוע את קורס המד"צים התנועתי. סיום הקורס משקף, שוב, את מידת הבולטות והמרכזיות שמהווים צופי הגלבוע מקרב תנועת הנוער "הצופים הערבים הדרוזים". הנתונים בכל הקורסים של תנועת הנוער, פשוט מסחררים- מתוך 150 חניכים שיצאו מכל הארץ להשתתף בקורס, למעלה מרבע מהם מגיעים מהגלבוע!
 
מדובר על הכשרה של 60 שעות, אשר התקיימה בשני מקטעים- החלק הראשון התקיים באזור שמורת נחל ציפורי, ואילו החלק האחרון התקיים בסוף השבוע האחרון ביער לביא. מהלך הקורס כלל הכשרה מקיפה, בתנאי שדאות, תוך התמקדות בערכי התנועה ככלים בהם יצטיידו המדריכים החדשים. בין השאר בוצעו פעילויות O.D.Tאשר מחזקות אלמנטים חשובים של לקיחת אחריות, תרומה לקהילה, התנסות בהעברת מסרים, קבלת החלטות והתמודדות עם בעיות ופתרונן.
 
על כל מלאכת הקורס והדרכת המדריכים החדשים, מנצחת ביד רמה ובמסירות- שאדיה ג'ומעה רכזת פעילויות התנועה בגלבוע (מהכפר טייבה). ג'ומאעה, אשר זכתה לפני כחצי שנה בסמל "אריה ארד הצופים" (המוענק לדרג בכיר בתנועת הצופים), ציינה בדבריה כי "הצופים הערבים, כמו תנועת האם, מבקשים לקדם פעילויות של חינוך בלתי-פורמלי, תוך קידוש והבלטה לערכי השוויון, אהבת אדם וטשטוש מעמדות חברתיים. ערכים אלו משתלבים נהדר עם "רוח הגלבוע" המיוחדת והאג'נדה של המועצה לפתח את החוסן הקהילתי בכפרים ולתרום להצמחת מנהיגות מקומית."

צופי גלבוע קורס מדצים

אותם 40 מדריכי נוער החדשים יחזרו כעת לכפרי הגלבוע, שם יקימו קבוצות הדרכה מגוונות- החל מגילאי כיתה ד' ועד י"ב, כאשר כל קבוצת הדרכה תמנה עד 18 חניכים. נציין כי הקורס נמשך במשך סוף שבוע ארוך (2 לילות בשטח), ועל מנת שמשתתפי הקורס מהגלבוע ירגישו פחות את חסרון הבית, דאגה שאדיה ג'ומעה להביא לחניכים את מטעמי "מטבח הגלבוע האותנטי", וכך הם זכו להדרכה מקיפה של מומחי קולינריה מקומית, אשר הוסיפו טעם מיוחד לערכי ההגשמה התנועתית.

צופי גלבוע קורס מדצים

צופי גלבוע קורס מדצים

צופי גלבוע קורס מדצים