כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב


להקת ה''כליזמרבנד'', המייצגת את הקונסרבטוריון גלבוע-יזרעאל (בקיבוץ יזרעאל), חזרה השבוע מסיבוב הופעות מוצלח ומפגשים מרתקים בארה"ב. זהו המסע השני בשנת תשע"ח של להקת הכליזמרבד בחו"ל. המסע הראשון התקיים בתקופת חנוכה וכלל את מוסקבה ואת סנט פטרסבורג.
 
הופעות הלהקה המהוללת נערכות בארה"ב כחלק מחגיגות 70 שנה למדינת ישראל, והם בתמיכת ארגונים, כמו "שותפות 2000-קוניטקט", המבקשים להדק את הקשר בין ישראל, והגלבוע בפרט, ליהודי התפוצות. בפרק זמן של פחות משבועיים קיימה הלהקה 11 הופעות, באזור החוף המזרחי: ניו-יורק, לונג איילנד, מנהטן וכדומה. להקת ה''כליזמרבנד' יזרעאל-גלבוע' היא חבורה מוכשרת של 9 נגנים צעירים ומוכשרים שבראשם עומד סטאס גברילוב, המנגן על הפסנתר, ובנוסף אחראי לעיבוד, ולניהול המוסיקלי.
 
"זה היה מסע מרתק ואינטנסיבי בו הופענו בצורה מכובדת וראויה תוך שאנו משמעים את הצלילים הייחודים והמגוונים של הכליזמרבנד".  מספר סטאס גברילוב, "מאסטרו" הלהקה שבנוסף עומד בראש הקונסרבטוריון גלבוע-יזרעאל. "קונצרט רדף קונצרט, ובכולם זכתה הלהקה לתשואות רמות. ללא ספק המסע הזה היה בגדר שליחות שחרגה מהתחום המוזיקלי, ושימשה גם כשליחות ציונית מכובדת".
 
דבריו של סטאס גברילוב, הם בגדר צניעות, כאשר אחת מהסיבות העיקריות להצלחת המסע נעוצה בהובלתו אשר השכילה לייצר מצב לפיו אוחזת הלהקה ברפרטואר של למעלה מארבעים יצירות, בהן שירים ומחרוזות מוזיקליות מסוגים שונים. אותה יכולת וורסטיליות ורמת ביצוע מרשימה, שימשו את להקת הכליזמרבנד במהלך המסע לצורך הרכבת  ''תפריט'' שונה בכל מופע. וכך- כאשר הלהקה הגיעה להופעה, מקיים גברילוב (כהכנה מוקדמת), היכרות עם סוג הקהל שלפניו, ומרכיב בהתאם את תכנית הערב. כאשר הגיעה הלהקה למקום בו הקהל מורכב ממהגרים רוסיים, נוגנו הקטעים מותאמים להם. אם זה קהל יהודי-אמריקאי בוגר- נשלפו ניגונים חסידיים ושירים בטעם יידיש, בתוספת גרשווין ושירים מסרטים אמריקאים. וכאשר הקהל היה מורכב מדוברי עברית, ניגנה הלהקה משירי נעמי שמר והלהקות הצבאיות, וכשהופיעו בפני ילדים, שוב הותאמה להם התוכנית – ''בייבי כליזמר''.

כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב

במוא"ז הגלבוע התרגשו ביותר לשמוע חוויות מן המסע המוצלח של הלהקה, בעיקר כאשר מקורבים ללהקה (שנכחו במסע) סיפרו "על תשעה בני נוער מוכשרים, שבעזרת העיבודים המעניינים של סטאס ''משוחחים'' ביניהם עם כלי הנגינה, בדיאלוגים או ברב-שיח. תשעת המופלאים הללו, כולם צברים דור שלישי או רביעי, גרמו לקהל להתרגש עד דמעות: הנה קם דור צעיר בישראל שמנגן את הניגונים שזכורים להם מבית אבא..."  
במועצה גאים ביותר באותם בני נוער המייצגים את הגלבוע בכבוד, ומראים את פניה היפות של המועצה כולה!

כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב     כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב     כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב     כליזמרבנד יזרעאל-גלבוע עשו חייל בארה''ב