קבלו את נוג'וד עומרי- מחנכת השנה


נוג'וד עומרי, רכזת תנועת תרבות בכפרי הגלבוע נבחרה להיות בין מחנכי/ות השנה של מועצת אירגוני הילדים והנוער לשנת 2018!

נוג'וד עומרי, בת 26 מהכפר סנדלה (נשואה+1), זכתה אתמול (ב'), בתואר המכובד, בו נכללה מבין 20 מחנכים ומחנכות מצטיינים הראויים להערכה על פועלם. הטכס במעמד שר החינוך, מסכם תהליך בו נבחנו ונבדקו כ-3,500 אנשי ונשות חינוך בארגוני הנוער השונים, מתוכם נבחרו המצטיינים והמצטיינות לשנת 2018 בזכות פעילותם הייחודית ומעוררת ההשראה.
 
נוג'וד עומרי, משמשת כרזת "תנועת תרבות" בכפרים אשר במוא"ז הגלבוע. עומרי, בוגרת תואר שני בחינוך בלתי-פורמלי (אוני' חיפה), החלה את פעילותה לפני כשנתיים, ומאז נרשמה עלייה דרמטית בנפח ובאיכות הפעילויות עבור בני הנוער. בין השאר מובילה נוג'וד את פעילות בית היוצרים של תנועת תרבות, בכפרים טייבה, נאעורה ומוקייבלה, במהלכה מתנסים בני הנוער ומקבלים כלים בתחומי התרבות והאומנות, ומתפתחים בתחומי המנהיגות, תוך דגש על העשרה בתחומי הצילום, תאטרון, מחול והיפ-הופ.
 
"זוהי זכייה מרגשת המשקפת את כל הערכים שאנו דוגלים בהם בגלבוע". אומר עובד נור, ראש המועצה. "רוח הגלבוע המיוחדת מבטאת את הדרך והערכים שהם אבני יסוד בקהילת הגלבוע. בעידן המאתגר של ימינו, אין תחליף לדמות משמעותית ובוגרת, שתוביל ותלווה את הנוער בעיצוב עתידו. עוד מפגש חינוכי ועוד פעילות ערכית, כמים החוצבים סלע, ומקנים לכולנו את היכולת לבנות לילדינו עתיד טוב יותר", סיכם.
 
ההוקרה היוקרתית ניתנה לנוג'וד במהלך הכנס השנתי של מועצת ארגוני הילדים והנוער. בראש ועדת הבחירה עמד השופט (בדימוס), מר' שלמה שוהם, ולצדו כיהנו נציגי מועצת ארגוני הנוער, משרד החינוך, מרכז השלטון המקומי, מנהלי יחידות נוער, ונציגי המגזר העסקי. ועדת הבחירה מצאה כי פעילותה של נוג'וד עמרי: "מעמיקה מסורה ומעל להכל מעוררת השראה בעבור מחנכים ומחנכות אחרים המתמודדים יום יום עם משימת החינוך הבלתי פורמאלי בשטח".
את הבשורה על הזכייה קיבלה גם מורן כהנא, מנכ"ל תנועת תרבות, אשר אמרה בתגובה כי "בחירתה של  נוג'וד עמרי היא עדות נוספת לאופן שבו נוהגת מוא"ז הגלבוע בתחום החינוך בכלל, והחינוך הבלתי פורמאלי בפרט, וכי ישנה תמורה ממשית להשקעה הניכרת של המועצה בפעילויות".
 
ועדת הבחירה לא התעלמה מפעילותה הייחודית והראשונית של נוג'וד בתחום הצילום, עבור בני הנוער בכפרי הגלבוע. פרויקט שהחל כצילום "פשוט" של מבנים בכפר, הפך לפרויקט קהילתי מקיף ומרגש, במהלכו נפגשים בני הנוער עם זקני הכפר ולומדים על ההיסטוריה של כל מבנה ומבנה.
מהלך הטקס כלל ברכות מטעם החניכים עצמם, אשר ביקשו לחלוק את תחושתם כלפי המדריכים המהווים עבורם מודל לחיקוי. "עבדנו עם נוג'וד בשנה שעברה על פרויקט צילום בכפר שלנו, והצגנו אותו בפסטיבל "תרבותינו בידינו" בכפר טייבה". סיפר נדים זועבי בן ה-15. "נג'וד נותנת לנו להרגיש כמו אחים. היא נותנת לנו ביטחון עצמי, מחזקת אותנו ואת הכוח אנושי ביני לבין החברים שלי. נוג'וד- תודה רבה!" סיכם נדים.

נוגוד עומרי

הכינוס השנתי של מועצת ארגוני הילדים והנוער, מבקש לחשוף מקצת העשייה המגוונת של הארגונים הפועלים בשדה החינוכי הבלתי פורמאלי. ארגונים אלו פועלים בגלבוע תחת "המרכזים הקהילתיים גלבוע", בניהולה של סיון גולדמן.
שלומי קסטרו, מנכ"ל מועצת ארגוני הילדים והנוער, אמר במהלך האירוע כי "עשייתה של נוג'וד מחוללת נפלאות בקרב לבבות הילדים ובני הנוער. פעילותה מעוררת ההשראה, ובעיקר החיבור הייחודי לקהילה, מעידים על תפקידם החשוב של ארגוני הנוער במארג הקהילתי".

נוגוד עומרינוגוד עומרי