סובב אופיר 9: מעל ל-1,000 רוכבים בגלבוע לזכרו של אופיר רמות ז"ל


סובב אופיר 9: מעל ל-1,000 רוכבים בגלבוע לזכרו של אופיר רמות ז"ל; ראש המועצה, עובד נור, הצטרף לרכיבה; ההכנסות מהאירוע לטובת תלמידים עם שיתוק מוחין מבית הספר "יובלים"

סמוך למושב רמת-צבי התכנסו מעל ל-1000 איש מכל קצוות הארץ ובכל הגילאים, ביום שבת האחרון (28.4), לאירוע אופני השטח השנתי בגלבוע- "סובב אופיר". האירוע נדחה ביום, בשל מזג האוויר הסוער והחריג שפקד את הארץ, וכך נהנו הרוכבים מתחרות במזג אוויר אידיאלי. סובב אופיר מתקיים זו השנה התשיעית לזכרו של אופיר רמות ז"ל, בן מושב רמת-צבי, אשר נהרג בתאונה חקלאית והיה מראשוני רוכבי אופני השטח באזור.
 
האירוע הפך במרוצת השנים לאירוע בולט בענף האופניים בישראל, בהיותו חוצה גילאים, מגזרים, מינים ורמות רכיבה. המגוון הוא עבור הרוכבים ברכיבה עממית עד מקצוענית, וכולל מסלולי רכיבת שטח אתגריים, החל ממסלולי 5 ק"מ ועד 50 ק"מ הארוך. כולם סובבים את ביתו, כמו גם את ערכיו של אופיר ז"ל. כל הכנסות האירוע הוקדשו לטובת תלמידי ביה"ס "יובלים" מעפולה-עלית, שהוא ביה"ס לילדים הסובלים משיתוק מוחין. חלק מילדי ביה"ס אף השתתפו באירוע ורכבו עם שאר הרוכבים, כשלצורך כך הם נעזרו בעמותת "אתגרים", ויחד עמם דיוושו באופני היד (תלת אופן) הייחודיים לבעלי מגבלות פיזיות.
 
מועצה אזורית הגלבוע, והעומד בראשה עובד נור, שמו לעצמם מטרה לטפח את הספורט העממי והתחרותי במועצה, וסובב אופיר הוא ביטוי לשותפות העמוקה בין המועצה לבין מועדון האופניים, המשפחה, והפעילות בשטח. תורם לכך שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט, שמלווה ודוחף את האירוע כמעט מיומו הראשון. ראש מועצה, הקפיד גם השנה לקחת חלק אקטיבי באירוע, כאשר רכב במסלול ביחד עם בנותיו ואשתו. יחד אתם בדבוקה היה גם שניר פרידמן, מנהל מרכז הצעירים בגלבוע. בסוף הרכיבה אמר עובד נור: "ספורט בגלבוע, זה תמיד מעבר למאמץ הגופני. זה חייב להיות משהו עם משמעות ערכית גבוהה. האירוע הזה וכל מי שנוטל חלק בו כמארגן וכמשתתף, הוא תמצית הישראליות היפה והטובה עם כל הערכים הנפלאים המאוגדים בו."

סובב אופיר 9

גם השנה העניק האירוע למשתתפיו חוויה שמעבר לרכיבה בנופי העמק- כך התקיים במקום הפנינג ענק לילדים ולכל המשפחה, הגרלות עשרות פרסים, וכמובן הנצחה ותרומה לקהילה. משפחת רמות, בראשות הוריו של אופיר ז"ל יהודית ומשה, החליטו לפני כמעט עשור להנציח את אופיר, ומאז הפך האירוע לקאלט ומאגד סביבו צוות היגוי וביצוע המונה עשרות מתנדבים ממושב רמת צבי ויישובי הגלבוע. שותפים נוספים לדרך הם קק"ל, איגוד האופניים בישראל, ואתנה להעצמת נשים בספורט יחד עם תורמים רבים. בסיום האירוע הבטיחה יהודית רמות (כאמור אימו של אופיר ז"ל), כי בשנה הבאה, בחגיגת עשור לאירוע, יהיה אירוע עם תוספות והפתעות. יש למה לחכות!

סובב אופיר 9סובב אופיר 9סובב אופיר 9סובב אופיר 9