שיפור מערך התחבורה החדש בגלבוע

בתום פעילות מרוכזת ואינטנסיבית של מוא"ז הגלבוע, החל פרויקט שדרוג והחלפה של עשרות תחנות אוטובוס ברחבי המועצה; נדבך נוסף בשיפור מערך התחבורה החדש בגלבוע ושדרוג שיפור השירות לתושבים


בתום פעילות מקיפה ונמרצת של הנהגת מוא"ז הגלבוע, החלו העבודות להצבתן של כ- 30 תחנות אוטובוס חדשות ברחבי המועצה, אשר יחליפו את התחנות הישנות, ויהוו פתרון שירותי ובטיחותי מהותי עבור תושבי הגלבוע. עלות הפרויקט נאמדת בכ-350 אלף ש', והוא מגיע בעקבות קשר עבודה רציף והדוק מצד המועצה, אל מול הגורמים במשרד התחבורה, למציאת פתרונות לבעיות תשתיות ותחבורתיות בגלבוע

המועצה ומשרד התחבורה, באמצעות מחלקת ההנדסה, משלימים בימים אלה את התקנתן של 20 תחנות אוטובוס חדשות ברחבי המועצה (שלב א'). התחנות החדשות הינן תחנות מקורות ומזמינות, אשר מחליפות ברובן את תחנות "העמוד" הישנות (דגל) או את תחנות הבטון האטומות. התחנות החדשות (מדגם "חץ") מקנות אפשרויות לשהייה נוחה, מוצלת ומאווררת עבור המשתמשים בתחבורה הציבורית. בתחנות יוצב לוח המציג את הקווים המפורטים העוברים במקום (של חברת סופר-בוס), לנוחות הנוסעים שיוכלו לתכנן את נסיעתם בהתאם.

עובד נור, ראש המועצה: "בשנתיים האחרונות אנו מובילים למהפך בכל הקשור להיבטים התחבורתיים ברחבי הגלבוע. מדובר בקידום פרויקטים ומיזמים כוללים החל מתשתיות, הרחבת כבישים, שיפורים בטיחותיים וחווית הנסיעה, ועידוד לשימוש בתחבורה ציבורית. המהלך הנוכחי הוא עוד צעד משלל הפעילויות למען רווחתם של התושבים והישובים, ומהווה משב רוח מרענן, כאשר הוא יכלול פעימה נוספת של הצבת תחנות מקורות ונוחות בגלבוע. יש בהחלט מקום לשבח על האוזן הקשובה והנכונות לפעול שמצאנו בקרב גורמי התחבורה במדינה".

בהמשך לדבריו של ראש המועצה יצוין כי השלב השני (הצבתן של עוד כ-10 תחנות), יערך עד סוף השנה הנוכחית. יש לציין כי חלק מתחנות העמוד הישנות לא היו שמישות בעת האחרונה, עקב חוסר היכולות של הנוסעים להמתין בהם בצורה נוחה ונאותה. כעת יחזרו התחנות הללו לשימוש מלא הן עבור חברת סופר-בוס, אשר מספקת את שירותי התחבורה הציבורית בגלבוע, והן עבור איסוף או הורדה של תושבים מפעילויות במועצה (אוטובוסים צהובים).

במוא"ז הגלבוע משבחים את עבודת השטח של יועצי התנועה, מטעם מחלקת התחבורה במועצה, אשר סייעו באיתור המקומות ואח"כ בעבודות בשטח, תוך התאמות נדרשות לקריטריונים של משרד התחבורה, ובכך תרמו משמעותית ליישום הפרויקט בגלבוע.

תחנות הסעה חדשות

תחנות הסעה חדשות