לא נפסיק לשיר! חגיגת זמר המופלאה והמסורתית בקיבוץ בית אלפא


לא נפסיק לשיר

כמידי שנה נערכה חגיגת זמר מופלאה בקיבוץ בית אלפא. זוהי מסורת ארוכת שנים, לפיה ביום השישי (הראשון) שלאחר יום העצמאות למדינה, מתקבצים אלפים מקרב חברי הקיבוץ ואורחים מהסביבה, על מנת לשיר במלוא ההתלהבות משירי ארץ ישראל הישנה והטובה.
 
ראש המועצה, עובד נור פתח את הערב מיד לאחר שהושר השיר "מלאו אסמינו בר", ועמד עם הקשר בין השיר למצבנו היום כשאמר: "אנו חוגגים 70 שנה כמדינה, הודות לאותם אלו שהגיעו לגלבוע במשך השנים, הורינו וסבינו. הם לא חיפשו תקציבים או התבכיינו על השמש הקופחת, אלא ידעו שהכול תלוי בהם, ונרתמו למעשה הציוני במסירות מופלאה. לכן זה כל כך נכון להתחיל עם השיר הזה. אותם יסודות טובים שהם השרישו בגלבוע הם-הם הסיבה לכך שיהיו לנו עוד לפחות 70 שנה טובות קדימה".
 
יחד עם ראש המועצה התאספו בחדר האוכל של קיבוץ בית אלפא, כ-1500 חובבי זמר עברי, כשעל הבמה 20 נגנים! השירה האדירה בציבור החלה בשעה 21.00 בערב ונמשכה עמוק לאורך כל הלילה! את השירה הנחו והובילו לסירוגין, דמויות בולטות בתחום השירה בציבור (כשרהל'ה שרון), הנעזרים בתזמורת הפרלמנט העמק.
 
גם מקומו של ח"כ איתן ברושי לא נפקד, כאשר במהלך האירוע הוא התבטא "כי אחרי 70 שנות עצמאות השאלה אינה אם יש לנו מדינה, אלא איזה מדינה תהייה לנו. יחד, נמשיך לפעול לשלום אמיתי בנינו לבין עצמנו, ובנינו לבין כל שכנינו - למען מדינת ישראל חכמה, צודקת וחזקה יוותר".

עובד נור שרהלה שרון איתן ברושי

האירוע המרגש הוא כולו על טהרת ההתנדבות והתרומה לחברה, כאשר מחלקת התרבות של מוא"ז הגלבוע תורמת את מרב יכולתה, וביחד עם גורמי התרבות בקיבוץ דואגים להפקת ערב נפלא!
 להקת האירוסים