מפגש שיא: אירוע מסכם לילדי הגנים וכיתות א' לפעילות ייחודית המסמלת את החיים המשותפים בחינוך בגלבוע


נמשכת השיירה- ביחד!

למעלה מ- 1600 ילדי הגנים וכיתות א' באירוע מסכם, לפעילות ייחודית המסמלת את החיים המשותפים, המתקיימים במערכת החינוך בגלבוע

בגלבוע ממשיכים במלוא התנופה בפיתוח עוד ועוד תכניות המבקשות להעצים, וליצור רציפות, בכל הנוגע לקידום ערכי הסובלנות, והידוק היחסים, ובכך לחזק את המודל המוצלח לחיים משותפים בין כל האוכלוסיות המתגוררות במועצה. נדמה שהפעם הצליחו במועצה, לקחת את מדיניות זו, צעד אדיר קדימה, וזאת כאשר השנה הוחלט כי מיזם "יחד בגלבוע", יכלול בנוסף לכל גני הגלבוע, גם את כל ילדי כיתות א' בביה"ס היסודיים. פעולה זו מבססת מסורת מבורכת של מפגשי רעים שנתיים, כאשר ילדי כיתה א' השנה, הם אותם הילדים שהשתתפו בפעילות שנה שעברה, והם ימשיכו להיות שותפים לה גם בשנה הבאה. ז"א, שהתכנית תורחב גם לכיתות ב' בשנה הבאה!.
 
המפגשים המרגשים הגיעו לשיאם, באירוע יוצא דופן שכלל פעילויות משותפות עבור כל משתתפי התכנית. למעלה מ-1600 ילדי הגנים, כיתות א', והצוותים החינוכיים בגלבוע, נפגשו לבוקר של חוויות והפעלות משותפות במעיין חרוד. שיא האירוע היום היה כאשר כל הילדים רקדו במשותף ריקודים  אותם למדו במהלך החודשים האחרונים (להיטים מוכרים בעברית ובערבית).
 
"אנחנו עושים משהו שגדול הרבה יותר מהרגע. זה גדול יותר מכל דבר", אמר היום עובד נור, ראש המועצה, לילדי הגלבוע במהלך האירוע. "אנחנו יוצקים עוד ועוד יסודות למודל החיים המשותפים, שהשכלנו ליצור בגלבוע. זהו מודל חיים ערכי המהווה דוגמה ארצית, והוא כולל את ערכי הדוגמה האישית והמחויבות. לכן אני קודם כל מודה לכם, ילדי הגלבוע, על השותפות וההשתתפות המרגשת. על "היחד" המפעים שאתם יוצרים כל פעם מחדש. אנחנו לא עוצרים ונמשיך בפעילויות שכאלו, כי אנחנו נצטווינו, נועדנו, בחרנו לחיות ביחד, ונעשה זאת בשמחה ובגאווה רבה". 
 
"יחד בגלבוע" היא תכנית מובילה של מינהל החינוך בגלבוע וכוללת כאמור, את כל גני החובה בגלבוע (32 גנים), יחד עם כל כיתות א' (20 כיתות). מטרת התכנית ליצור חיבור תרבותי המאפשר לילדים לכבד ולהעריך את האחר, לצד חיזוק הזהות העצמית של כל מרכיבי האוכלוסייה בגלבוע. מדובר בפרויקט בין אישי מרגש, שמכיל את כל הערכים החינוכיים שהם תוצרים של החזון החינוכי בגלבוע, כטיפוח סובלנות, העמקת תרבות ויצירתיות, ופעילות משותפת לכל ילדי המועצה. חשוב לציין שלא מדובר רק על קידום ערכי דו-קיום, בין יהודים לערבים, אלא בין כל גווני החברה וסוגי הישובים הקיימים בגלבוע.

אירוע מסכם לילדי הגנים וכיתות א'

התוכנית כוללת מפגשים מגוונים, אשר שמים דגש על עולם התוכן של הילדים. וכך, ילדי הגנים מקיימים פעילויות משותפות הקשורות לתחומי המוזיקה, הריקוד והאומנות הפלסטית. במקביל, המפגשים של ילדי כיתות א' עוסקים בתחום הקיימות, טבע, זואולוגיה וכדומה. חלק משמעותי בתוכנית כולל אירוח הדדי בין הגנים ובין בתי הספר, וביקורים במשכן לאומנות בעין חרוד, בו ביקרו כל גני החובה לפעילויות משותפות, מתוך תפישה לפיה באמצעות חשיפה ליצירות אמנות ועידוד יצירה, ניתן לגשר על פערי שפה ותרבות. בנוסף למשכן לאומנות, מהווים הגופים מיל"ת, קרן קר"ב ומשרד החינוך כשותפים בכירים לפרויקט.
 
יאיר ילובקסקי ראש מינהל החינוך במועצה: " אנו בוחרים בחיי השותפות, מידי יום, ורואים בכך זכות גדולה. חיי השותפות הינם חלק מתכניות העבודה שלנו בהם אנו מבקשים ליצור גשר תרבותי שיאפשר לילדים ללמוד ולהכיר את עולמם של חבריהם, לכבד ולהעריך את מורשתם ותרבותם. זה מרגש כל פעם מחדש, אותו פסיפס אנושי ייחודי לגלבוע".

אירוע מסכם לילדי הגנים וכיתות א'

אירוע מסכם לילדי הגנים וכיתות א'