אליהו הכהן שוב סחף את הקהל


חגיגה גדולה ב-'בית ציזלינג' בעין חרוד מאוחד: קהל רב מהגלבוע, העמק ומכל קצות הארץ התכנס לאירוע ייחודי בהשתתפותו של אליהו הכהן, מקהלת הגליל העליון (בניצוחו של רון זרחי) והזמרת המוכשרת- יעלה אביטל. המופע התקיים במסגרת הסדרה המצליחה "פניני מוסיקה"- פרויקט מוצלח המתקיים זו העונה השישית, בהובלה משותפת של מוא"ז הגלבוע, משכן לאמנות, ובהפקה נהדרת של ציפי לסקי (עין-חרוד איחוד).
 
איכות המופע התבטא בשילוב המופלא בין סיפוריו של אליהו הכהן, ואיכות השירה והווקאליות של מקהלת הגליל העליון. עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע, המארחת פתח את הערב בדברי ברכה וחיזוק לכל האמונים על ההפקה וארגון האירוע ואיחל לעוד אירועי חוויה שכאלו הממלאים את הנפש בהתרוממות רוח מיוחדת.
 
הפעם הוקדש המופע לאחד מגדולי המלחינים, מרדכי זעירא ("הארי שבחבורה", לדברי אליהו), שהותיר את חותמו בשירים אהובים המושרים גם היום: "היו לילות", "שני שושנים", "מה אומרות עינייך", "הי ציוניוני הדרך", "הבו לבנים" (אלכסנדר פן), "ליל גליל", "חולצה כחולה" ועוד ועוד. מרדכי זעירא אהב לעבוד בעיקר עם יעקב אורלנד שהיה ידידו הטוב.
 
"מסמר הערב", היה כהרגלו אליהו הכהן, המומחה מספר אחד לזמרת הארץ, הזכור מתכניות הטלוויזיה "שרתי לך ארצי", שהפליא לספר את סיפורי המלחינים הראשונים שיצרו את התשתית לזמר העברי. על אף גילו המופלג של אליהו הכהן, הוא להטט בידע שלו, תוך שהוא מניף במסמכים מקוריים ואפילו מנגן אחת מלחניו של זעירא במפוחית!
 

יהודה הכהן בבית ציזלינג

עובד נור: "אירוע מעצים. הסיפורים המרתקים של אליהו והשירה היפה, העניקו לקהל הזדמנות מענגת של נוסטלגיה והתרפקות על ארץ ישראל, כפי שהשתקפה בזמר העברי המוקדם".