בגלבוע ייחודו את אירועי ערב יום השואה לחיבוק קהילתי חם ואוהב

מצדיעים, מחבקים, ומאמצים


ערב יום השואה תשע"ח, יוחד השנה בגלבוע, והיווה מועד להתחלת פעילויות חדשות המבקשות לחבק ולשלב בחום יותר, את האוכלוסייה המבוגרת בפעילויות הקהילה והמועצה. הפעילויות הללו מתקיימות בגלבוע, בהמשך להנחיתו של ראש המועצה, תוך הבעת מחויבות מוסרית לנשיאת נטל זיכרון השואה ביחד עם שורדי השואה, ולהעברת המודעות כמו גם את לקחי השואה, אל הדורות הבאים.

השבוע יצאו עשרות בני הנוער וילדי הגלבוע, במסגרת פעילויות הנוער בישובים, והידפקו על דלתם של כ- 200 ניצולים ונפגעי שואה, המתגוררים בגלבוע. הילדים ביקשו לנצל את המעמד על מנת להביא עמם פרח, סימפטיה, ומכתב הוקרה מרגש מטעם ראש המועצה לשורדים. יותר מכך, המפגש הזה היווה כסנונית ראשונה בחיבוק קהילתי, והבעת עמדה ערכית בדבר הזכות ללוות את השורדים לאורך השנה, לאמץ את מורשתם, ולשאת ביחד אתם את נר הזיכרון

מתוך האיגרת שכתב עובד נור, ראש המועצה: "רוח הגלבוע המיוחדת, מחייבת אותנו כקהילה להוביל לתפיסה חברתית כוללת, המכירה באחריות שלנו לגורלנו. חובה עלינו לדאוג שחיינו יהיו חיים מלאי אנושיות, תקווה ונחמה. מוטלת עלינו האחריות להוביל את המשך ההגשמה, מתוך הכרה ותמיכה באוכלוסייה המהווה חלק משמעותי בקהילת הגלבוע, וביסוד קיימונו כאומה".

חשוב לציין כי מוא"ז הגלבוע נחשבת למובילה בכל הקשור בטיפול בניצולי השואה- דרך פעילות מדהימה של "דורות-בגלבוע", השכילו בגלבוע לפתח מנגנון שלם, ייחודי ומיוחד המכיר כל ניצול וניצולה, ומעניק את להם כל ספקטרום הזכויות ולא פחות חשוב מכך- מעניק לניצולים אוזן קשבת וכתף תומכת. כעת, כאמור, מבקשים בגלבוע לייצר יותר פעילויות ותכניות בשיתוף הדור הצעיר, ובכך להגביר את הלכידות הקהילתית והמחויבות לשאת את לפיד הזיכרון ולהעבירו מדור אל דור.

מוסיף על כך עובד נור: "הרצון לדאוג לניצולים החיים שעדיין עמנו, זו אינה רק עמדה מוסרית וערכית, אלא חובתנו כחברה כחלק מהמחויבות להעברת האחריות לזיכרון השואה מהדור הראשון לדורות הבאים. לכולנו, ללא יוצא מן הכלל- יש מחויבות לדאוג רווחתם, לסיעודם, ולהפסקת בדידותם. לא רק בערב הקשה של יום הזיכרון, אלא בכל ימות השנה."