תלמיד חט"ב מוקייבלה זכו בתחרות ארצית "לחדרי בריחה"

"לימוד חוויתי ופיתוח חשיבה יצירתית"- תלמיד חט"ב מוקייבלה זכו בתחרות ארצית "לחדרי בריחה"


ביה"ס חט"ב מוקייבלה, רשם פסגה פדגוגית נוספת, במסגרת פעילות בלתי נשכחת וייחודית: למידה משמעותית באמצעות- חדרי בריחה! תלמידי כיתה ח' אשר יצגו את הגלבוע, השתתפו בתחרות ארצית שהתקיימה "בבית דני" (ת"א), בהשתתפותם של כ- 30 בתי ספר, מכל מגזרי החינוך ומכל קצוות הארץ.
 
על התלמידים הוטלה משימה שחולקה לשלושה מרכיבים: ערכת בריחה, חדר הבריחה עצמו, ומשימת מעורבות חברתית. כל משימה הצריכה ידע מעשי רב, בדגש על היכרות עם דיסציפלינות מתחומי המדעים, מתמטיקה, היסטוריה וידע כללי. התלמידים המבריקים ממוקייבלה הרשימו בכל הקטגוריות, דבר שזיכה אותם במקום הראשון בקטגוריית העל "הצוות המפצח", זאת לאחר שסיימו לפצח את כל החידונים בזמן (היחסי), המהיר ביותר!
 
"חזון החינוך בגלבוע מחייב אותנו להמשיך ולפעול ללא הפסקה, תוך עידוד המצוינות הפדגוגית והערכיות החברתית". אומר עובד נור, ראש המועצה. "זה מאוד מרגש לקבל הכרה על כל פעילויות פדגוגית, ועוד כאשר היא כוללת פיתוח מיומנות וכלים למעורבות חברתית מבורכת לטובת הקהילה. נמשיך לעמוד בחזית של כל תכנית ומיזם שיש בהם הקניית יכולות וידע, יחד עם לימוד חוויתי ופיתוח חשיבה יצירתית".
 
ביה"ס חט"ב מוקייבלה, הוא בין הבודדים בארץ (והראשון בגלבוע!), אשר משתתף בתכנית "מונא-חלל לשינוי". התכנית משלבת למידה ועבודה מעשית בנושאי לימודי המדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אמנות העיצוב ומתמטיקה (STEAM), יחד עם עקרונות עולם המשחק של חדרי הבריחה. התכנית בנויה על התפיסה לפיה בתכנון ובנייה של חדר בריחה, יחד עם פתרון החידות- טומן בחובו עולם עשיר של יצירה, התמודדות והתנסות מעשית וממגוון עולמות תוכן.

האלופים של חדרי הבריחה

"תוך חינוך ליזמות, אנחנו יוצרים בוגרים סקרנים ויצירתיים, שעובדים בשיתוף פעולה ולומדים בדרך יצירתית". אומר יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך בגלבוע. עבור ביה"ס חט"ב מוקייבלה מדובר בחודש של מצוינות טכנולוגית יוצאת דופן, זאת כאשר רק לפני שבועיים, זכה צוות מטעם ביה"ס במקום הראשון באולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה- זו שנה השנייה ברציפות!
זהו נדבך נוסף בהישגי ביה"ס תחת ניהולה של ד"ר תאייד אל-ג'אמל, שאמרה לאחר הזכייה המרגשת כי היא "גאה בתהליך הלמידה ה"אחרת" והמשמעותית שהיה כאן. השילוב של פעילות ערכית-קהילתית, יחד עם למידה ברמת מצוינות והקפדה על עבודת צוות, זה בדיוק מה שאנחנו מנסים לקדם בבית הספר".

אלופי חדר הבריחה

אולם התחרות חדרי הבריחה