עמותת Y-tek מרחיבה את פעילותה במערכת החינוך בגלבוע

מחשב לכל גן! לימוד גאומטריה באמצעות רובוטיקה! עמותת Y-tek מרחיבה את פעילותה במערכת החינוך בגלבוע


למעלה מאלף ילדים, המגיעים מכ-40 גני חובה שברחבי הגלבוע, יזכו מעתה למחשב שיוצב בגן לצורך העשרה טכנולוגית מעצימה כבר בגיל הרך. בצעד פורץ דרך, מרחיבה עמותת YTEK את פעילותה בגלבוע, בשנה"ל הקרובה, ותתחיל לקיים מסגרות פעילות בכל גני החובה בגלבוע. הצבת מחשב חדש ומתקדם, יאפשר לכל ילדי הגנים ללמוד את התכנים המעשירים באופן מעמיק ושוויוני (עד כה היו גנים שהציבו מחשב באופן פרטי). המחשב יחובר לרשת האינטרנט, וישמש לצורך שימוש בתכנים חינוכיים של העמותה וכן להכשרת הצוותים החינוכיים.
 
ההחלטה על הרחבת הפעילות של עמותת ytek בגלבוע, התקבלה במהלך פגישה בה אירח עובד נור, ראש המועצה, את ארתור זמשמן, מנכ"ל העמותה, ביחד עם יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך בגלבוע. בהתאם להבנות שהושגו מוצבת כעת מוא"ז הגלבוע, כמועצה האזורית היחידה בישראל בה תפעל התוכנית באופן גורף מגיל הגן ועד לתיכון בכל הישובים, בכל רמות הלימוד.
 
עובד נור, ראש המועצה: "החל משנה"ל הקרובה תורחב התוכנית ותשולב בהדרגה בכל הגנים ובתי הספר בגלבוע, תוך השקעת משאבים רבים של המועצה וכן הכשרת מורים וגננות ומחשוב כל הגנים במועצה. כך נייצר מצב בו כל התלמידים וילדי הגן יזכו להזדמנות טובה, במטרה לעודד ולקדם מדע וטכנולוגיה בגלבוע, וכן לפעול למען יצירת שוויון הזדמנויות מגדרי בתחומי עיסוק מגוונים".
 
פעילות עמותת y-tek בגלבוע, מתקיימת בהצלחה תוך שהיא מתכתבת עם חזון החינוך המקומי, ומסייעת בכך בקידום ערכי הצטיינות לצד פעילות חברתית משמעותית. העמותה פיתחה מודל פדגוגי ייחודי ובמנהל החינוך בגלבוע משכילים לקיים התאמות נדרשות לתלמידם. כחלק מכך הוחלט  להרחיב את סל הפעילויות של y-tek, כך שכל כיתות ג'-ד' בגלבוע ילמדו מעתה גם את מקצוע הגיאומטריה באמצעות הרובוטיקה!
 
"עמותת ytek מסיימת לנו לעורר סקרנות ועניין בקרב התלמידים" מספר יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך בגלבוע. "חובתנו להעניק לתלמידי הגלבוע כלים לחשיבה, ולקרבם באמצעות התנסויות מאתגרות ומהנות להשגת היעדים הלימודים. העיקרון המנחה הוא לאתגר את התלמידים באמצעות חיבור לעולמות רלוונטיים של יזמות וחדשנות, באמצעות פיתוח חשיבה ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת."

מחשב לכל ילד

הצלחת פעילות העמותה, קיבלה עוד ביטוי מוחשי לפני כחודש במסגרת אולימפיאדת המדע, חלל ורובוטיקה. בתחרות שהתקיימה בטכניון, בהשתתפותם של מאות תלמידים, זכו בתי הספר מהגלבוע במקומות הראשונים בשלוש קטגוריות גיל, מתוך ארבעה מקצי תחרויות! היו אלו בתיה"ס של חט"ב מקוביילה, יחד ביה"ס יסודי נאעורה וביה"ס שלהבות חב"ד (גלבוע), שרשמו את ההישגים הגבוהים, המעידים על עקביות, וממצבים את בתיה"ס בגלבוע כמובילים במפת החדשנות בארץ.