ביה"ס הרב תחומי עמק חרוד - "נאמן שימור"

ביה"ס הרב תחומי עמק חרוד הוכרז "כביה"ס נאמן שימור", של המועצה לשימור אתרים צילום: רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי


מינהל החינוך בגלבוע בשיתוף רשות ניקוז ירדן דרומי, ממשיכים בפעילויות יצירתית המבקשת לייחד ולשלב בין טיפוח המקום, לחיבור הילדים אל הנוף, הטבע, העבר והמורשת ההתיישבותית בגלבוע. ביום רביעי שעבר, התקיים אירוע חגיגי ומרגש במחצבת השיש בחפציבה, לסיום פרויקט של כיתות י' מביה"ס הרב תחומי עמק חרוד, במסגרת לימודי ההרחבה בהיסטוריה.

האירוע התקיים בנוכחות התלמידים והוריהם, מחנכים והנהלת ביה"ס, והגופים שליוו את הפרויקט ובראשם נציגי המועצה לשימור אתרים. התלמידים, בהובלת המורה חגי דורון, הציגו את עבודות החקר העיוניות שכתבו. מלבד הפרויקט העיוני למדו התלמידים על מחצבת השיש עצמה ועברו סדנת תכנון נוף לשדרוגה. כחלק מהפרויקט למדו התלמידים שיטות סיתות קדומות, כאשר גולת הכותרת הייתה לסתת ספסל מפואר שהוצג למשתתפים.

היכרות התלמידים עם המחצבה לא הסתכמה בלימוד אלא מעבר לכך, כאשר התלמידים עצמם היו אלו אשר הסבירו והדגימו לקהל המשתתפים, כיצד עבדה מחצבת השיש. ההיכרות הענפה, המחויבות והמסירות של התלמידים, הרשימו את כל הגורמים אשר ליוו פרויקט זה מקרוב, וגרמו להחלטת המועצה לשימור אתרים, להעניק לביה"ס את "אות נאמן שימור", כסמל למחויבות ביה"ס למורשת המפוארת של כל אזור עמק-חרוד.

לילך שטין מנהלת הרב תחומי עמק חרוד: "האירוע המרגש סיכם שנת פעילות מוצלחת עם שיתוף פעולה פורה וייחודי המקשר בין הסביבה וביה"ס. זהו פיצוח ייחודי במסגרת יישום חזון ביה"ס לחבר בין המקום בו נמצאים כיום התלמידים, והמורשת המכובדת, לבין חיי היום- יום."

תלמידי עמק חרוד מקבלים את תעודת

במינהל החינוך בגלבוע הצטרפו למברכים על הצלחת הפרויקט, ורואים בו הגשמה איכותית לחזון החינוך בגלבוע. במוא"ז הגלבוע מציינים בחום את התרומה של רן חדוותי, מהמועצה לשימור אתרים, שליווה מקרוב את הפרויקט ביחד עם זהבה סייג, האחראית על המחצבה מטעם רשות הניקוז.

התלמידים מקבלים הסבר על מחצבת השיש בחפציבה

התלמידים וותיקי חפציבה על רקע המחצבה