אחריות לישראל מנוער הגלבוע

פעילות משותפת חדשה בגלבוע: פסטיבל "חברים בחווה". במוא"ז הגלבוע מתגאים בתלמידים מצטיינים אשר לוקחים חלק פעיל בפרויקט ארצי של "אחריות אזורית", שמטרתו הרחבת מעגלי השייכות וההשפעה בקהילה בה הם חיים


פעילות משותפת חדשה בגלבוע: פסטיבל "חברים בחווה". במוא"ז הגלבוע מתגאים בתלמידים מצטיינים אשר לוקחים חלק פעיל בפרויקט ארצי של "אחריות אזורית", שמטרתו הרחבת מעגלי השייכות וההשפעה בקהילה בה הם חיים. במסגרת התכנית בחרו בני הנוער מהגלבוע להפיק מיזם חדש, המתבסס על היכרותם המעמיקה עם מודל החיים המשותפים המיוחד לגלבוע.

הקבוצה החליטה למסד את פסטיבל: "חברים בחווה", מתוך רצון לייצר שיח מקרב בין כל המגזרים החיים ביישובי המועצה (דתיים, חילונים, קיבוצניקים מושבניקים וערבים). הפסטיבל מתוכנן להתקיים בתחילת חודש יולי הקרוב, בחווה החקלאית בכפר יחזקאל, שהיא שותפה מלאה לגיבוש הפרויקט והפקת האירוע. ע"פ המתוכנן ייהנו באי הפסטיבל מעיסוק מקיף באומנות, כשפה המחברת ויוצרת שיח של קירוב ללבות.

דקלה בן-משה, מנהלת היחידה לקידום נוער במוא"ז הגלבוע: "זוהי קבוצה איכותית של בני נוער, אשר עברו תהליך מרשים, וכעת מתכוונים להוציאו לפועל. מטרת הפרויקט הייתה לאתר צורך המבוסס על עולמם של הנערים והנערות. בנחישות ובהתמדה הם רתמו את המועצה וגורמים נוספים, והובילו את הפרויקט לידי הבשלה. אנו מאוד נרגשים ומאמינים שהפסטיבל החדש ישקף עוד פעילות מבורכת בגלבוע אשר מחברת בין כל התרבויות והאוכלוסיות החיות כאן".

בשבוע שעבר קיימו חברי הקב' מפגש מרתק עם ראש המועצה, מנכ"לית המועצה (ענת מור), וראש מנהל החינוך בגלבוע (יאיר ילובסקי). במסגרת הפגישה חשפו הנערים בפני עובד נור את הפרויקט ואת מה שעמד מאחוריו וביקשו את ברכתה של המועצה למהלך. ראש המועצה מצדו ברך בחום על היוזמה ואף הביע את גאוותו על קיומה.

מנהלת היחידה דקלה בן משה עם הילדים השותפים בפרויקט

תנועת אחריות לישראל 2048 הוקמה בשנת 2012 ע"י ירון יעקובס ושמה לה ליעד להטמיע ולטפח את מושגי הטוב המשותף, הממלכתיות, המגזר הציבורי והאחריות הציבורית. היחידה לקידום נוער גלבוע הצטרפה לפרויקט לפני כשנה, והדבר הוביל את תלמידה ללימוד מעמיק של ערכים חברתיים, והיכרות מקרוב עם עולם המנהיגות, וזאת במטרה להעניק להם כלים ומיומנויות לקידום הפרויקט שהגו.