נבחרת הסטודנטים לעבודה סוציאלית סיימה הכשרתה בגלבוע

זירת הכשרה מתקדמת ואיכותית: נבחרת הסטודנטים לעבודה סוציאלית בגלבוע, מסיימת הכשרתה!


לאחרונה התקיים במוא"ז הגלבוע טקס מיוחד בו הציגו סטודנטים לעבודה סוציאלית, מגוון של פרויקטים חברתיים אותם הכינו ויישמו בשנה האחרונה בגלבוע. האירוע המרגש סיכם שנה של פעילות במסגרת שיתוף הפעולה המוצלח בין המחלקת לשירותים חברתיים בגלבוע, לבין המחלקה לעבודה סוציאלית שבמכללה האקדמית עמק יזרעאל.

במהלך השנה האחרונה קלטה המחלקה לשירותים חברתיים נבחרת מנצחת של 13 סטודנטים ממכללת יזרעאל, ובהדרכתן של 7 מדריכות מהגלבוע. נבחרת הסטודנטים עסקה בתצפיות, בסיורים ובעבודה מעשית שכללה ליווי, תמיכה וטיפול בתושבי האזור. כל סטודנט נדרש לטפל בלקוחות (מתושבי המועצה), איתם נפגשו מדי שבוע ובנוסף לכך סייעו בפניות חד פעמיות.

יערית גינזבורג, אשר מנהלת את מרכז "נתיבים להורות", בירכה את הסטודנטים בשם צוות המדריכות, ואמרה כי "הגעתם לרגע הזה בזכות ולא בחסד! השתלבתם לאורך השנה ביישובים, פגשתם בקביעות תושבים, ויזמתם פרויקטים קהילתיים. פעילותכם לא נסתרה מהעין והיא היוותה נדבך חשוב בעבודת המחלקה במועצה. יחד עם המסירות, המוטיבציה והתבונה שהבאתם לתהליך בגלבוע- אין זה פלא שהצלחתם להגיע לקו הסיום של שנה ב' בצורה איכותית".

שיתוף הפעולה בין המועצה למכללה הורחב השנה, והוא יוחד לצורך התמחות בעבודה סוציאלית כפרית. זוהי תת-התמחות בתחום העבודה הסוציאלית, ומוא"ז הגלבוע נמצאה כמתאימה לצורך התנסות מעשית איכותית, הן בשל מיקומה של המועצה במרחב הכפרי, והן בשל יחסי שותפות מעולים, הפועלים למען זירת הכשרה מתקדמת.

נבחרת הסטודנטים לעבודה סוציאלית שסיימה הכשרתה בגלבוע

כך, נחשפו הסטודנטים ללמידה משמעותית בשטח, כאשר העובדות הסוציאליות המיומנות מהגלבוע, מסבירות להם מקרוב על מורכבותה של העבודה במגזר כפרי. פעילות ייחודית זו בגלבוע נוצלה לצורך גיבוש תשתית חשובה באקדמיה לצורך מחקר משתתף. זוהי יוזמה של המחלקה לשירותים חברתיים בגלבוע בשיתוף מכללת יזרעאל, במטרה לאסוף ידע מהשטח ולעבדו להצעת מחקר, וגיבוש ידע מקצועי על מומחיותה של העבודה הסוציאלית הכפרית.