מופעי סוף שנה של אולפן למחול גלבוע

הכישרונות המופלאים הקיימים בילדים- מתגלים במלוא יופיים ומרגשים את כולנו! הלב מתרחב מגאווה- מופעי סוף שנה של אולפן למחול גלבוע. צילום: שגיא מורן


אולפן למחול גלבוע מציג השבוע, את מופעי סוף השנה, בהם מככבים תלמידי ותלמידות האולפן. הופעות מקסימות שכללו מגוון סגנונות כבלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז, היפ-הופ וריקודי טרום מחול של הרקדניות הצעירות. המופע ביום א' התקיים פעמיים באותו הערב, לנוחיותם של עשרות הורים ואורחים שגדשו את האולם בבית ציזלינג. המופע של צעירות האולפן יתקיים במשכן לאמנות ויהווה תצוגת מחול יצירתית ומיוחדת, לרמה לה יוכלו להגיע התלמידים בהמשך...!

ההופעה בבית ציזלינג, נפתחה במאורע מיוחד במינו, במהלכו רקדו כ-50 תלמידות, יצירת בלט מרהיבה לאורך כ-10 דקות, כאשר לאורך המופע כולו הן עומדות על קצות האצבעות (מצב בו מתארכת כף הרגל למצב של "פוינט"). הופעה ייחודית שהשתלבו בה רקדניות המגיעות מכל שדרת הגילאים, החל מרקדניות בכתה ז', כמסר חשוב למידת האחראיות ומנגד לבמה המכובדת הניתנת לרקדניות המצטיינות. הופעה הפתיחה התאפיינה באסתטיקה תנועתית וויזואלית מוערכת, אשר שהלהבה את הקהל, שלאורך כל ההופעות עודד והצטרף למחיאות כפיים סוערות.

עובד נור, ראש המועצה עלה לברך בסוף המופע, כשהוא נפעם מהיכולות שהפגינו הרקדניות ואמר כי "מי שמחפש למצוא את הגאווה המקומית בגלבוע- מוזמן לבוא למופע סיום השנה באולפן למחול. הריקוד בגלבוע מקבל משנה חשיבות בכך שהוא מהווה שפה נוספת ומשותפת לה מתחברים כל האוכלוסיות. הכישרונות המופלאים הקיימים בילדים שלנו- מתגלים במלוא יופיים ומרגשים את כולנו! זהו כל העניין בחינוך. ומופע הסיום הוא דוגמה מרגשת נוספת לתוצאות של עבודה מקצועית, בסביבה חמה, מעצימה ומטפחת. תודה לצוות המקצועי והמסור, להורים הנפלאים והתומכים- ולילדים המדהימים שלנו".

המופעים השנה עמדו בסימן גאווה מקומית בולטת, בין השאר לנוכח התרחבות השלוחה בגן-נר, שהכפילה את כמות הרקדניות, המבקשות לעשות את צעדיהן הראשונים במחול. חשיבות השלוחה היא בקירוב הפעילות בסמוך למקום מגוריהם של הרקדניות, והשנה החלה פעילות גם "במרכז דדו", כמענה לרקדניות המגיעות מהישובים בגושים אומן וחבר. בגלבוע גאים במיוחד על פעילות השלוחה עבור בנות צעירות המגיעות מהכפר מוקייבלה, כנדבך נוסף ומוצלח למודל החיים המשותפים. עוד סימן לגאווה מקומית השתקפה בפעילותה של המדריכה חמד מדינה (עין-חרוד איחוד), אשר הדריכה השנה ג'אז מודרני במסגרת האולפן למחול. חמד מדינה היא בוגרת האולפן ורקדה בו באופן רציף מגיל 4, כאשר השנה היא פעלה כמדריכה מוערכת, ובמהלך המופע שולבו 2 יצירות בהן היא שימשה ככוראוגרפיית לתלמידות.

ילנה זינשטיין, מנהלת האולפן למחול "גלבוע", בירכה את כלל תלמידיה, וציינה כי האולפן מצטיין באיכויות תרבותיות ובמורים מקצועיים, ובהקניית ערכים חשובים: "התמדה, השקעה, כוח רצון, אחריות ותמיכה הדדית- אלו הם הערכים אותם אנו מנסים להשריש בכל תלמידי האולפן, וזה גם ארגז הכלים עמו היינו רוצים שיצאו להמשך הדרך. זהו ערב אישי של כל אחת מהתלמידות אך גם חגיגה נפלאה שלנו כמוסד לימודי."
גם הנהלת מוא"ז הגלבוע הצטרפה לברכות והודתה לילנה זינשטיין ולצוות האולפן למחול, על עונה נהדרת!