המימונה- ערב של כיף בגלבוע...

ראש המועצה, עובד נור, מלווה בסגנו, דודי בונפיל, יצאו במוצאי החג לסיור בחלק קטן מחגיגות המימונה המשפחתיות שהתקיימו ברחבי מועצה. בכל מקום בו הגיעו פגשו בכירי המועצה, בשמחה בולטת ומעומק הלב, המלווה בחיוך


עם צאת השבת וסיומו של חג הפסח החלו המונים מקרב תושבי הגלבוע, לחגוג את "המימונה"- חגם של יהודי צפון-מערב אפריקה, שהפכה לחג ישראלי לכל דבר ועניין, אותו מבקשים כמה שיותר מתושבי המדינה, לחגוג וליהנות מהאווירה המיוחדת, מכניסת האורחים, המלווה בצבעוניות מרגשת, בגדים מסורתיים, ומאכלים מיוחדים. 

החגיגות המיוחדות לא פסחו על יישובי הגלבוע, וראש המועצה, עובד נור, מלווה בסגנו, דודי בונפיל, יצאו במוצאי החג לסיור בחלק קטן מחגיגות המימונה המשפחתיות שהתקיימו ברחבי מועצה. בכל מקום בו הגיעו פגשו בכירי המועצה, בשמחה בולטת ומעומק הלב, המלווה בחיוך גדול, בלב רחב, וכמובן בהכנסת אורחים מרגשת ומכבדת... אין מה להוסיף- מימונה כמיטב המסורת בגלבוע.

עובד נור, ראש המועצה: "המימונה היא סימן למאחד והמלכד בפסיפס האנושי המדהים שקיים בגלבוע. אם בעבר היינו שואלים "איפה אתם בסדר?" אז היום מוסיפים "ואצל מי אתה במימונה?", וזה לא במקרה. חג שאחד מסימני ההיכר הבולטים שלו היא העובדה שאנשים, שלא מכירים אחד את השני, מגיעים להתארח ומתקבלים בברכה וחיוך, זה כל כך רוח הגלבוע! שכנות טובה ומאור פנים לכל אחד! תהיה המימונה הזו מבשרת לנו שפע של בשורות וברכות טובות."

המימונה המסורתית נוצרה כאמור בקרב יהודי צפון אפריקה, כחגיגה המגיעה רגע לאחר סיום חג הפסח. ככול הידוע זהו אירוע שנחגג כבר למעלה מ-200 שנה והיוותה גם חג משלים- כשלאחר השחרור מעבדות, היא העניקה הבנה כי החיים המשותפים הם שיובילו לשגשוג ולברכה. יש אף המייחסים לחג הקשרים של מחזור החיים החקלאי, או כחג המציין את חידוש יחסי האינטראקציה בין הקהילה היהודית והסביבה המוסלמית, שנותקו זמנית בשל ההקפדה הרבה על הלכות הפסח.
ההמונים שחוגגים את המימונה נהנים ממיטב המופלטות, הספינג'ים ושאר הממתקים המתוקים ועתירי הקלוריות, שמעבר להנאה באכילתם, באים להדגיש את התקווה למתיקות בשאר תחומי החיים, וכנראה גם להשכיח את טעם המצות...
חג שמח!