מוסד תרבותי חדש בגלבוע

מוסד תרבותי חדש בגלבוע: פסטיבל אביב של קונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע


נאמנים לרמה המוזיקאלית הגבוהה, וכנושאי הבשורה של החינוך המוזיקאלית בכל אזור הגלבוע, ייסדו בקונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע (בית המוזיקה לשעבר), מוסד תרבותי חדש: "פסטיבל האביב", שכלל חמישה מופעים מוצלחים, כל אחד בסוגו, בפרק זמן של עשרה ימים, להנאתם של מאות מתושבי הגלבוע.
 
עובד נור, ראש המועצה: "כמי שרואים שליחות בפעילותנו לקידום איכות החיים, ברור לנו שהתרבות, היא מנוף אפקטיבי לחיזוק הקהילה, ולהסרת המחיצות. זה מתבקש מעליו שנשען על הקונסרבטוריון המקומי בבואנו למסד אירוע תרבותי חדש. הקונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע הינו מרכז מוסיקלי חינוכי מרכזי בגלבוע, ובאמצעות "פסטיבל האביב" התווסף נדבך חשוב נוסף לאקלים התרבותי הייחודי של הגלבוע".
 
הפסטיבל נפתח בקונצרט המורים השנתי, בו ניתן היה להיווכח ברמתם המקצועית המדהימה של אלו אשר מקנים כבשגרה, חינוך מוזיקאלי לילדי הגלבוע. היה זה מופע משולב שכלל נגינת סולו, הרכבים קאמריים ובאנסמבל של כולם. במופע השני כיכבה להקת הכלייזמרבנד, הלהקה הייצוגית המהוללת שכבר קנתה לה שם בארץ, ועומדת לצאת לחו''ל זו הפעם השלישית. נגני הכלייזמרבנד, חבורה מוכשרת של 9 נגנים צעירים שבראשם עומד סטאס גברילוב- הופיעו פעמיים רצוף, ב''דורות בגלבוע'', ובמועדון הג'אז היוקרתי ''הביט'' בחיפה. שני המופעים שימשו כניסוי מוצלח ללהקה בטרם צאתם למסע הופעות בארה''ב, וזכו להצלחה מסחררת ותגובות המהללות את בני הנוער.
 
פסטיבל האביב המשיך בערב של מוסיקה חיה, שהתקיים במועדון הגדול שבקיבוץ יזרעאל, שהיה מלא מפה-לפה. היה זה מפגש של הרכבים שונים ולהקות בני הנוער המוסיקלי, בקטעים של ג'אז, בלוז ורוק. חגיגה לצעירים ולכל השומעים. המופע הרביעי היה קונצרטינו מספר 8, שהתקיים באולם קונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע. זהו הקונצרטינו החודשי הקבוע, שנותן ביטוי לתלמידים בשלבים השונים של התקדמותם. הפסטיבל המיוחד הסתיים במופע חגיגי שהתקיים אף הוא באולם של בית המוזיקה יזרעאל, וזכה לשם המחייב: ''בית המוסיקה מארח''. היה זה קונצרט של מוסיקה קלאסית בביצוע הכנרת הווירטואוזית דינה גויפלד בליווי הפסנתרן המצוין איליה סנייסקי, הכוללת מופע עשיר ביצירות מופת לכינור.

מוסד תרבותי חדש בגלבוע

"יישר כוחם של קונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע, הם פנינה תרבותית". אומרת בגאווה גלית בר-גיל, מנהלת התרבות בגלבוע. "במשך שבוע וחצי נחשפו מאות מתושבי הגלבוע למגוון הכישרונות, ומהווירטואוזיות והרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים השונים של בית המוזיקה. זה פשוט תענוג לשמוע בני נוער כל כך מוכשרים שיש להם שפה משותפת כזאת ביניהם''.
מוסד תרבותי חדש בגלבוע

מוסד תרבותי חדש בגלבוע

מוסד תרבותי חדש בגלבוע