דלג לתוכן העמוד
מרב עפרוני
סמל 

מרב עפרוני

בת נאוה ומשה
נפלה ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17/09/1987)
מקום מנוחתה רם און
יישוב מגורים: רם און

סיפור חייה

בת נאוה ומשה. נולדה ביום י"ט בכסלו תשכ"ז (2.12.1966) באילניה (סג'רה), הבכורה בארבע בנות. בתום לימודיה היסודיים המשיכה בחטיבת-הביניים 'ניר העמק' בעפולה ובבית-הספר התיכון 'אורט עמק חרוד' בקיבוץ עין חרוד. בסיום לימודיה יצאה מרב לשנת שירות בגרעין 'עודד'. טרם גיוסה לצה"ל יצאה מרב לקורס רכזות תנאי שירות במסגרת קורס קדם-צבאי. היא סיימה את הקורס בציון גבוה ובהערכות טובות במיוחד.

בסוף חודש ינואר 1986 גויסה מרב לשירות חובה בצה"ל. היא סיימה טירונות ולבקשתה הוצבה בחטיבת גולני. מרב נשלחה לשרת כמש"קית ת"ש בבסיס הטירונים של החטיבה. היא התבלטה באישיותה המיוחדת וביכולתה להבין ולהקשיב לחיילים בתקופה הראשונה והקשה לשירותם בצה"ל. לאחר כשנה בבסיס הטירונים ביקשה מרב לעבור ולשרת באחד מגדודי החטיבה. היא היתה עם הגדוד בכל מקום: במפקדת הגדוד, בנבי-מוסא וכן בחרמון, וכשהגדוד היה בקו הקדמי. לדברי מפקדה, מרב ביצעה תפקידה על הצד הטוב ביותר.

ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17.9.1987) נפלה מרב בעת מילוי תפקידה. היא נפטרה בבית-החולים 'הדסה' בירושלים ממחלת דם קשה והובאה למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין במושב רם און. הותירה אחריה הורים, ושלוש אחיות - הלה, הדר ומור.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "מרב עברה במהלך שירותה מספר קרבות על זכויותיהם של חייליה. היא נלחמה ללא ליאות, תוך דאגה אמהית ומסירות אין-קץ, על-מנת שכל חייל יזכה לקבל את שהוא צריך ונזקק..."

 

מקום מנוחתה

מרב עפרוני
בת 21 בנופלו
מקום מנוחתה רם און