פרסומת

דלג לתוכן העמוד
יוסף (יוסי) נהיר
רב סרן 

יוסף (יוסי) נהיר

בן פסיה ויהודה
נפל ביום כ"ו בתמוז תש"ם (10/07/1980)
מקום מנוחתו בית אלפא - חפציבה
יישוב מגורים: בית אלפא

סיפור חייו

בן פסיה ויהודה, נולד ביום ו' בשבט תרצ"ג (2.2.1933) בעפולה. הוא היה בן יחיד להוריו. גדל והתחנך בקיבוץ בית-אלפא, שבעמק יזרעאל, שם סיים בית-ספר יסודי ובית-ספר תיכון. כנער היה פעיל בגדנ"ע-אוויר ובמסגרת הגדנ"ע עבר קורס טיסה בשיך-מוניס בתל-אביב.

בספטמבר 1951 התגייס לצה"ל ושירת בחיל-האוויר. הוא עבר קורס טיס והוצב כנווט. בפברואר 1953 הועלה לדרגת סג"ם. יוסי השתחרר מן השירות הסדיר במארס 1954, אך המשיך להתאמן כנווט במסגרת שירותו במילואים. בינואר 1956 הועלה לדרגת סגן ובאוקטובר 1964 קיבל דרגת סרן. הוא התחתן ובנה את ביתו בקיבוצו, בית-אלפא.

יוסי לחם כנווט במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים. הוא המשיך להתאמן ועבר השתלמות בהכרת מטוס ענק. בנובמבר 1979 הוענקה לו דרגת רב-סרן.

ביום כ"ו בתמוז תש"ם (10.7.1980) היה בטיסת אימונים במטוס "דקוטה" מעל צפון הנגב וסיני. היו עמו במטוס עוד שני טייסים ונווט. הטיסה נערכה בשעות הבוקר, בתנאי ערפל. המטוס פגע בצלע הר והתרסק. כל צוות המטוס ניספה, ובין ההרוגים היה יוסי. בן 47 היה בנופלו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות של קיבוצו. השאיר אחריו רעיה, שלוש בנות, בן והורים. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "יוסי שירת כאיש מילואים בטייסת בשנים האחרונות. הוא תרם רבות לפעילות המבצעית של הטייסת. היה חבר לכולנו, כאדם וכקצין מצטיין".

מקום מנוחתו

יוסף (יוסי) נהיר
בן 47 בנופלו
מקום מנוחתו בית אלפא - חפציבה