דלג לתוכן העמוד
אסי דניאל
רב טוראי 

אסי דניאל

בן עליזה וסבח
נפל ביום ל' בכסלו תשמ"ח (20.12.1987)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי עפולה
יישוב מגורים: מיטב

סיפור חייו

בן עליזה וסבח. נולד ביום י"ט באייר תשכ"ט (7.5.1969) במושב מיטב אשר בחבל התענכים. אסי החל ללמוד בבית-ספר דתי בחבל, אחר המשיך וסיים את בית-הספר היסודי 'ניר העמק' בעפולה. כילד הצטיין בתחומים רבים ותמיד התבלט בקרב חבריו כנער פעלתן וכמנהיג טבעי שידע לגבש ולאחד סביבו את חבריו. הוא אהב לעזור לסבו בניהול המשק המשפחתי, ידע מתי יש להשקות ולרסס ומתי יש לקטוף ונהג להעביר על-גבי הטרקטור המשפחתי את התוצרת החקלאית למקומות הריכוז. אהבתו הגדולה היתה משחק הכדורגל. תחילה שיחק בקבוצת הנוער של 'מכבי' עפולה ובזכות משחקו הטוב עלתה הקבוצה לליגה הארצית לנוער א' צפון. כעבור שלוש שנים התקדם במשחקו וצורף לקבוצת 'מכבי' עפולה, ששיחקה בליגה א' בתפקידי בלם וקשר והיה אחד מעמודי התווך של הקבוצה ומהמצטיינים בה. לאחר שנה הוקמה קבוצה מבני הקיבוצים והמשקים שבאזור, שנקראה 'הפועל' תענכים ובהשפעת דודו, שהיה מנהל הקבוצה, הצטרף אליה. תוך שנה זכתה הקבוצה באליפות הליגה האזורית ובגביע הליגה לשנת 1986.

אסי גויס לצה"ל במאי 1987 ולאחר הטירונות הוצב בחיל השריון. תוך כדי שירותו השלים את השכלתו בבית-ספר צבאי להשכלה. על-מנת שיוכל לסייע לסבו במשק החקלאי הועבר ליחידה סמוכה יותר לביתו, ומאחר שידע לנהוג היה לנהג ביחידה ובד-בבד עסק גם במשימות אחרות שהוטלו עליו, בהתאם לצורך. הוא היה חייל שקט וממושמע ואהוד על חבריו.

ביום ל' בכסלו תשמ"ח (20.12.1987), נפל אסי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בעפולה. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות - חיים, ארז, אורן ומלכה.

ליד הקבר הפתוח ספד לו מפקד חטיבתו, שאמר בין היתר: "חייל חדש היית ביחידה ומיד התבלטו תכונותיך - אחריות, מסירות, נאמנות, כל משימה שהוטלה עליך ביצעת בצורה הטובה ביותר ולשביעות רצון מפקדיך". במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "בזמן הקצר מאז הצטרפותו של אסי ליחידתנו, הספקנו להתרשם עמוקות ממסירותו הרבה והרוח הטובה שבה ביצע את המוטל עליו". יחידתו הוציאה לאור חוברת לזכרו; כאות הוקרה החליטה קבוצת הכדורגל שבה שיחק לשנות את שמה לקבוצת 'הפועל אסי תענך'; גביע העמקים המוענק כל שנה נושא את שמו 'גביע אסי'; ומדי שנה מתקיים טורניר כדורגל על-שמו ולזכרו ובו מחולקים גביע, מדליות ותעודות הנושאות את שמו ותמונתו.

מקום מנוחתו

אסי דניאל
בן 18 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי עפולה