דלג לתוכן העמוד
פרג צבי
רב טוראי 

פרג צבי

בן עטרה ונחמן
נפל ביום כ"ט בטבת תשכ"ח (30.01.1968)
מקום מנוחתו מקום קבורתו לא נודע אבן לזכרו הוצבה ב בית העלמין הצבאי הר הרצל
יישוב מגורים: עין חרוד איחוד

סיפור חייו

בן נחמן ועטרה. נולד ביום י"ז באלול תש"ד (5.9.1944) בעין-חרוד. התחנך בחברת-הילדים והיה קשור אתם עד צאתו לצבא. היתה לו גישה לספרות ואמנות, התעניין בדרמה ואף ניסה את כוחו בחוג הדרמטי. היה ספורטאי, עסק בשחייה ובסקי-מים. למד בבית- הספר יסודי בעין-חרוד וגמר את כיתה י' בבית-הספר התיכון. למד גם בבית-ספר "אורט" לאחר-מכן. את אהבתו לים ינק מסיפורי- אחיו הגדולים ומסיפורי אביו - ומסורת היתה במשפחה להתנדב לחיל-הים. ואמנם באוגוסט 1963 גויס לצה"ל לחיל-הים והמשיך במסורת המשפחה בהתנדבו לשרת בים בשייטת הצוללות, כי אהב את החיים בהן. נשלח לאנגליה ושירת באח"י "דקר". הוא אך התחיל לבנות את קן-משפחתו עם בחירת-לבו, ובאחד הימים, כשהוא היה על סף התגשמות חלומותיו בדרך למולדת ולמשפחתו, כאשר הצוללת היתה בנתיב הים שבין גיברלטר לחיפה, נותק הקשר עמה ושוב לא נתחדש; זה היה ביום כ"ד בטבת תשכ"ח (25.1.1968). הרבנות הצבאית הראשית קבעה כי תאריך פטירתו של צבי, בשעת מילוי תפקידו, יחד עם השאר, הוא יום כ"ט בטבת תשכ"ח (30.1.1968).

כיון שצבי נמנה עם חברי-הצוות הנעדרים הוצבה לו מצבת זיכרון בתוך האנדרטה לזכר אנשי-"דקר" הנעדרים אשר בבית-הקברות הצבאי שעל הר-הרצל בירושלים. "יומן עין חרוד" שהופיע בשנה לנפלו היה מוקדש לצבי בחלקו. בספרו של ערן שורר "ששה ימים ב'דקר' ", הובאה תמונתו.

ביום י"ג בסיוון תשנ"ט (28.5.1999), בתום שנים של חיפושים, נמצאה הצוללת אח"י "דקר" על קרקעית הים התיכון, בעומק 2900 מ' בנתיב הפלגתה המתוכנן ובמרחק 250 מייל מנמל חיפה.

החלל הינו מקל''ן- חלל שמקום קבורתו לא נודע.

מקום מנוחתו

פרג צבי
בן 24 בנופלו
מקום מנוחתו מקום קבורתו לא נודע אבן לזכרו הוצבה ב בית העלמין הצבאי הר הרצל