דלג לתוכן העמוד
גיא סבטליט
סגן 

גיא סבטליט

בן שושנה וצבי
נפל ביום ד' בתמוז תשנ"ה (02/07/1995)
מקום מנוחתו כפר יחזקאל (ח צבאי)

סיפור חייו

בן שושנה וצבי. נולד ביום כ"ז בשבט תשל"ד (19.2.1974) בקיבוץ אלומות. גיא החל את לימודיו בבית החינוך המשותף בקיבוץ דגניה א', המשיך בבית-הספר היסודי "אלון יזרעאל" בעפולה ובחטיבת הביניים "בן גוריון" בעפולה, וסיים בהצטיינות בבית- הספר התיכון "אורט" בעפולה במגמת אלקטרוניקה. מצעירותו, היה גיא חובב טבע וטיולים והשתתף במאות סיורים כחניך ולאחר מכן כמדריך בחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע.

גיא התגייס לצה"ל בסוף חודש נובמבר 1992. הוא שירת בחיל השריון, סיים קורס מפקדי טנקים ופיקד על טנק מרכבה. שנתיים לאחר מכן סיים קורס קציני אג"ם וקורס קציני שריון, ופיקד על פלוגות טירונים בבסיס חיל השריון. גיא היה גם שחקן כדורסל נלהב, התאמן בחוגי כדורסל לנוער ושיחק שחמט בנבחרת עפולה מטעם "בית אשכול" עד גיל שלוש עשרה.

ביום ד' בתמוז תשנ"ה (2.7.1995) נפל גיא בעת שירותו, בתאונת דרכים שאירעה סמוך לקיבוץ גניגר. גיא היה בדרכו לביתו לאחר בילוי עם חבריו, סמל שי דוידוב וסמל אלון הללי, אשר נהרגו עמו בתאונה. בן עשרים ואחת היה בנופלו. הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בכפר יחזקאל. הותיר הורים, אחות - סיגלית ואח - אמיתי.

משפחתו וחבריו הנציחו את זכרו בהקמת קבוצה מטיילת, אשר נפגשת מדי שנה לטיול בנופי הארץ.

הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק כתב במכתב התנחומים למשפחה השכולה: "גיא, זכרונו לברכה, היה סגן-מפקד פלוגת טירונים בחיל השריון ותואר על ידי מפקדיו כקצין מקצועי ביותר, חרוץ ומסור, אשר היווה דוגמה אישית לאחרים ותרם להם רבות מניסיונו. היה נערץ מאוד על מפקדיו, חייליו וחבריו". מפקד היחידה בה שירת גיא, כתב למשפחה: "בנכם היה מפקד מעולה ונכס יקר ערך ליחידה. גיא, אשר נפל בטרם עת, היה קצין אהוב על מפקדיו, חבריו וחייליו, אהב לתרום לאחרים מניסיונו ומקצועיותו. גיא, אשר חיוכו לא מש משפתיו, התגלה כאדם רגיש, איכפתי והקרין תמיד ביטחון סביבו. מותו של גיא הנו אובדן כבד לכל מכריו וקשה לתאר את הצער אשר נגרם עקב מותו הפתאומי. גיא היה קצין מבטיח, משכמו ומעלה, ולכן קודם לפני כשבוע לתפקיד סגן-מפקד הפלוגה ביחידה ותוכנן כי יקודם לתפקיד מפקד פלוגה. אתם איבדתם בן אהוב, חבריו איבדו חבר אמיתי ואנחנו איבדנו קצין ומפקד מצטיין".

מקום מנוחתו

גיא סבטליט
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו כפר יחזקאל (ח צבאי)
חלקה: 1
שורה: 3
קבר: 1