דלג לתוכן העמוד
גיא מאירסדורף
רב כלאי 

גיא מאירסדורף

בן דבורה ושמואל
נפל ביום כ"ט באייר תשע"ז (25/05/2017)
מקום מנוחתו מולדת

סיפור חייו

בנם של דבורה ושמואל. גיא נולד ביום כ"ז בשבט תשל"ט (24.2.1979) בכרמיאל, בן לזוג מראשוני המקום. ילד שני במשפחה, אח של ערן וברק.

גיא היה תינוק נוח, אכל טוב, ישן יפה ולא הירבה לבכות. הוא גדל והתחנך בכרמיאל, למד בבית ספר יסודי "אשכול" והמשיך לחטיבת ביניים "הורוביץ". בכיתה י' עבר לבית ספר מקצועי של חיל האוויר ברמת דוד, אותו סיים במגמת מכונאות מטוסים.

גיא לא ממש אהב ללמוד, תיארו בני המשפחה. הוא העדיף ספורט - לרוץ אחרי הכדור עם חבריו לשכונה, ולהשתתף – כמו שני אחיו – בחוג ג'ודו. הוא גם אהב ירי ספורטיבי, כמו אביו, ובהנחיית האב השתתף בתחרויות של ירי ברובה קרבין והשיג תוצאות מרשימות. מגיל צעיר נתגלה שהוא ניחן בחוש מוזיקלי וכך למד לנגן במנדולינה.

כנער גיא התנדב למשמר האזרחי והיה פעיל בשיטור קהילתי, אף השתתף במארבים סמויים של המשטרה.

מצעירותו בלט גיא באהבתו לבעלי חיים, בעיקר לדגים. מדי פעם היה נוסע לקרובי משפחה שגרו במושב ועזר שם בטיפול בחיות, ובבית גידל דגים באקווריומים וטיפל בהם במסירות. גיא עסק הרבה בשחייה ובדייג, לימים גם למד לצלול וניצל כל זמן פנוי לבילוי בים.

בהגיע מועד הגיוס לצבא התעקש גיא שלא להיות מכונאי מטוסים, המקצוע שלמד, וביקש להיות לוחם במשמר הגבול. לבסוף הוא התגייס כלוחם לגדוד "שפיפון" בחיל התותחנים, ואת רוב שירותו העביר ברצועת הביטחון בדרום לבנון. הגדוד שלו היה בין האחרונים לעזוב את לבנון במאי 2000. גיא היה חייל מוערך, אף הוכתר כמצטיין פלוגתי, והחוויות שעבר בצבא השפיעו על דמותו ואישיותו. לאחר שסיים שירות סדיר מלא שוחרר גיא, ומאז שירת במילואים בתותחנים כל אימת שנקרא.

זמן קצר אחרי שחרורו מצה"ל פתח עסק עצמאי, בית קפה בקניון בכרמיאל. כעבור זמן מה סגר את המקום ועבר להיות קצין הביטחון של הקניון, כך חזר לתחום הביטחון שהיה קשור אליו מצעירותו.

באותה עת, סיפרו בני המשפחה, "נדבק" גיא בחיידק הכדורגל והיה לאוהד שרוף של מכבי חיפה. הוא ואביו ליוו את הקבוצה במשחקיה, ואהבה זו ליוותה את גיא כל חייו.

בשנת 2002 סיים גיא את עבודתו בקניון ונסע לטייל באוסטרליה. במשך כשנה הוא טייל לאורכה ולרוחבה של היבשת ובחלק מהתקופה עבד במסעדה, תחילה כטבח ובהמשך כשף. כך החלה אהבתו למטבח, ומאז ששב לארץ היה אחראי על הכנת מטעמים למשפחה ולחברים.

בחודש נובמבר 2003 התגייס גיא לשירות בתי הסוהר (שב"ס). אחרי ששירת כמה חודשים כסוהר ביטחון בבית סוהר שטה עבר לבית סוהר גלבוע, בו שירת שלוש שנים ובמהלכן עבר קורס סוהרים וקורס מש"קים.

בשנת 2006 עבר גיא קורס קצינים ובסיומו שובץ כמנהל אגף בבית סוהר צלמון. ב-2012 הוא עבר לשרת כמנהל אגף בבית מעצר קישון, ובמסגרת תפקיד זה שובץ כמפקד מתקן המעצר בתחנת המשטרה בעכו. תפקיד זה היווה עבורו אבן דרך משמעותית בהתפתחותו המקצועית – הוא לקח חלק במשימות לאומיות חשובות, עשה זאת בהצלחה רבה ואף הוענקה לו תעודת הערכה מיוחדת ממשטרת ישראל על סיוע בפענוח שני מקרי רצח. גיא הוכיח מסירות לתפקיד, האמין במה שעשה, הפך את מקום שירותו לביתו השני ואת פקודיו לחלק ממשפחתו.

גיא נשא אישה ובפברואר 2012 נולד בכורו – איתמר. בשנת 2014 הוא נישא בשנית, לשני שלוש שאותה הכיר בעבודתה בשב"ס כעובדת סוציאלית, ובינואר 2015 נולד בנו השני – דניאל. המשפחה גרה בכרמיאל עד שנת 2016, אז בנה גיא את בית חלומותיו ביישוב מולדת והמשפחה עברה לשם.

המשפחה הייתה ערך עליון עבור גיא, הוא תמיד היה החוט המקשר בין כל בני משפחתו הרחבה, נהנה לארח ולבשל לכולם והקפיד על ארוחות משותפות ועל ציון החגים. בראש ובראשונה דאג לשני ילדיו, אשר היו הדבר החשוב ביותר בחייו. גיא היה אב מסור ואחראי, משמעותי, משפיע ודואג, אשר הקפיד לבלות עם ילדיו ככל שיכל. "קבלת ההחלטות והבחירות שעשה היו ממקום זה, שילדיו במקום הראשון", כתבה רעייתו, "והוא נאלץ לעשות ויתורים שונים מבחינה מקצועית כדי לממש את האבהות הטוטלית כפי שהאמין".

גיא היה אדם ביישן ומופנם, בעל סבלנות, שקט ולב ענק. הוא דגל במעשים, פחות בדיבורים, ותמיד דאג לסובבים אותו. כולם – משפחה, חברים ופקודים – ידעו שהוא יעשה הכול למענם, כל אחד הרגיש אצלו במקום הראשון.

בחודש דצמבר 2016 עבר גיא לשרת כקצין מעקב ופיקוח בצוות צפון ביחידת "צור" של שב"ס, האמונה על הפיקוח והמעקב אחר עברייני מין ששוחררו ממאסר. גיא השקיע ולמד היטב את הנושא בתקופה הקצרה שבה שהה ביחידה, ניכר היה שהוא מבין את האתגר והחשיבות בתפקיד זה והוא ביצע אותו בצורה טובה.

בחודש אפריל 2017 החל קורס מעקב ופיקוח של היחידה, בהשתתפות גיא. רב-כלאי גיא נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ט באייר תשע"ז (25.5.2017), כאשר לקה בליבו במהלך התרגיל המסכם של שבוע העיקוב.

גיא היה בן שלושים ושמונה בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין במולדת. הותיר אחריו אישה ושני ילדים, הורים ושני אחים.

כתבו חבריו של גיא: ״איבדנו אדם וחבר נפלא בעל לב זהב, כל מי שהכיר אותך כיבד ואהב אותך! החיוך ליווה אותך תמיד, תמכת ועזרת לפקודיך ככל שיכלת, אהבת את חבריך ומשפחתך… כהרף עין הכול נקטע ועזבת אותנו..." ההספדים שספדו לו חבריו לא הותירו עיניים יבשות בקרב המשתתפים שבאו לכבד את זכרו: "גיא, קשה, בלתי נתפס! איש יקר, אוהד מסור, חבר טוב ואהוב, בעל ואבא מדהים. כואבים את לכתך בטרם עת. נוח בשלום על משכבך חבר ושמור על היקרים שלך מלמעלה".

בפורטל "כרמיאלי" פורסמה כתבה על גיא, בה ספדו על לכתו של בחור צעיר, אדם, בן, בעל, אב, איש משפחה וקצין מוערך ואהוב כל כך.

גיא מונצח עם כל נופלי שירות בתי הסוהר באתר הארגון ובאנדרטה המרכזית במתחם הנציבות ברמלה.


מקום מנוחתו

גיא מאירסדורף
בן 38 בנופלו
מקום מנוחתו מולדת