דלג לתוכן העמוד
אלון מזור
סרן 

אלון מזור

בן עדנה ואורי
נפל ביום כ"ד בטבת תש"ן (21/01/1990)
מקום מנוחתו מולדת
יישוב מגורים: מולדת

סיפור חייו

בן עדנה ואורי. נולד ביום ב' באדר ב' תשכ"ז (14.3.1967) במושב מולדת, בן בכור להוריו ונכד למשפחות הנמנות עם מייסדי היישוב. היה ילד עירני, שמח, חד חושים ופתוח לכל הסובב. למד בבית-הספר היסודי במולדת והמשיך עם שאר בני כיתתו בחטיבת-הביניים של בית-הספר המקיף 'עמק חרוד' שבקיבוץ עין חרוד. לאחר-מכן המשיך את לימודיו בחטיבה העליונה של בית-הספר התיכון, במגמה למיכון חקלאי וסיים אותה בהצלחה מרובה. בתום לימודיו התיכוניים המשיך את הכשרתו המקצועית כהנדסאי מכונות חקלאיות בבית-הספר להנדסאים 'יד נתן' שליד עכו, במסגרת העתודה הטכנולוגית.

בנערותו נהג לבלות את עתותיו הפנויות בעבודה בשדה, תוך התעניינות בתפקוד המכונות החקלאיות, ברכיבה על סוסים ובטיפול בהם. אולם, הוא מצא דרך להקצות מזמנו גם לפעולות חברתיות, בהיותו אוהב אדם ומקובל בחברה. בזכות יושרו האישי והכנות שבה נהג בחבריו וכן בזכות מזגו הנוח ויכולתו לשעשע את חבריו, נבחר לשמש בוועדות שונות. מסירותו לבני-אדם חלה גם על הקרובים לו ביותר והוא היה מסור לבני משפחתו.

הוא גויס לשירות סדיר ביולי 1985 ופנה לשרת בחיל האוויר. הוא התקבל לקורס טיס, שאותו עזב כעבור שנה ורבע. בשלב זה של שירותו ביכר לשרת בחיל קרבי והוצב בחיל התותחנים. עם הגיעו ליחידה נשלח לקורס קצינים, שסיים אותו בשנת 1987 ולאחר-מכן שימש בתפקידים שונים, ביניהם קצין מבצעים.

לאחר תום שירותו הסדיר, הוצע לו להמשיך לשרת במסגרת צבא הקבע. הוא קיבל את ההצעה ונשלח לקורס מפקדי פלוגות, אשר בסיומו נתמנה מפקד סוללת תותחים בגדוד. מפקדיו ראו בו קצין מעולה הראוי לפרס מיוחד של טיסה ושהות בחו"ל.

בשובו מהטיול נפל בעת מילוי תפקידו ביום כ"ד בטבת תש"ן (21.1.1990) והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין במושב מולדת. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות - יפעת ונירית, סבים וסבתות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה על כך, שאלון היה בעל שמחת חיים מידבקת וחוש הומור נפלא וחרף זאת ידע לבצע משימות באופן רציני יסודי וקפדני, תוך חשיבה ביקורתית. לעולם לא נרתע מקשיים והשכיל להתמודד יפה עם כל מצבי הלחץ שנקלע אליהם. חבריו ליחידה ואלה ששהו במחיצתו בקורס הטיס כתבו על איתנותו הפיסית, תאוותו לחיים ורגישותו הרבה. המשפחה הנציחה את שמו בחוברת זיכרון שהוציאה לאור, והקימה גן זיכרון בתוך מחנה ברמת הגולן, המשמש לאירוח משפחות הבאות לבקר. כמו-כן ניטע לזכרו עץ ביערות הקרן הקיימת על-ידי ועד הסטודנטים היהודיים מרומא.

 

מקום מנוחתו

אלון מזור
בן 23 בנופלו
מקום מנוחתו מולדת