פרסומת

דלג לתוכן העמוד
שלמה (הנרי) בוקי
סמל 

שלמה (הנרי) בוקי

בן רגינה ואברהם
נפל ביום כ"ו בתשרי תשל"ד (22/10/1973)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
יישוב מגורים: מלאה

סיפור חייו

שלמה (הנרי, סולומון), בן רגינה ואברהם, נולד ביום י"ח בחשוון תשי"ג (6.11.1952) בוורוצלב שבפולין ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1957. הוא למד בבית-הספר היסודי במושב מלאה שבחבל תענך, המשיך בלימודיו בבית-הספר התיכון עירוני בעפולה ואחרי- כן סיים את לימודיו בפנימיית "אונים" בכפר-סבא, במגמה של מכונאות רכב. שלמה היה תלמיד חרוץ ושקדן, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היה חובב ספורט והקדיש לתחביבו זה הרבה מזמנו הפנוי. כן אהב לקרוא ספרים בכל התחומים. הוא אהב מאוד את חיי המושב ואת עבודת האדמה וטיפל באהבה רבה את גן הנוי שליד ביתו. תמיד מוכן היה לעזור לזולתו והיה בן נאמן, מסור ודואג למשפחתו.

שלמה גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1970 והוצב לחטיבת "גולני". לאחר הטירונות השתלם בקורס צניחה. הוא השתתף בפשיטות מעבר לגבול לבנון ובמרדפים אחרי מחבלים בגבול הצפון. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו, ושימש דוגמא לחבריו במזגו הטוב ובסבילותו. על חלקו בפעילות מבצעית הוענק לו "אות השירות המבצעי". הוא השתדל שלא להדאיג את אמו ואת אחיותיו ולא הרבה לספר להם על הפעולות שהשתתף בהן. לאחר שאביו נפטר, נהג לבלות בעת חופשותיו במושב ולסייע בעבודות המשק הקשות. במלחמת יום הכיפורים השתתף שלמה בקרבות הבלימה עם הסורים ברמת הגולן. בקרב על החרמון, שהתחולל ביום כ"ו בתשרי תשל"ד (22.10.1973), נפגע שלמה ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו אם ושתי אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שלמה נלחם כפי שנלחם אדם היודע לשם מה הוא נלחם - באומץ, בגבורה, במסירות ובהקרבה".

 

מקום מנוחתו

שלמה (הנרי) בוקי
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
אזור: ה
חלקה: 4
שורה: 2
קבר: 15