פרסומת

דלג לתוכן העמוד
עמרם דהן
רב טוראי 

עמרם דהן

בן מזל ויוסף
נפל ביום י"ג בכסלו תשמ"ג (29/11/1982)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי עפולה
יישוב מגורים: מלאה

סיפור חייו

בן מזל ויוסף, נולד ביום י"ט בשבט תשכ"ד (2.2.1964) בעפולה. הוריו מתגוררים במושב מלאה, שבחבל תענך. עמרם למד בבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי בגדיש. אחר-כך הוא המשיך בחטיבת הביניים ובתיכון "יהודה" בעפולה, וסיים י"א כיתות במגמה אלקטרונית. מגיל 10 נהג עמרם לעזור בעבודת המשק של משפחתו, ובמשק השכנים, כאשר אבי המשפחה נקרא לשירות מילואים. הוא אהב ספורט ושיחק כדורסל.

לפני שמלאו לו 18 שנים, בנובמבר 1981, התגייס עמרם לשרת בצה"ל. הוא עבר את תקופת הטירונות והמשיך להשתלם בקורס אלחוטנים. אחרי שסיים את הקורס הוצב עמרם לשירות בצפון הארץ. בספטמבר 1982, הוא הועלה לדרגת רב"ט. מפקדיו, שהמליצו על העלאתו, ציינו שהוא "חייל טוב מאוד, הממלא בפועל תפקיד של סמל". כשפרצה מלחמת שלום הגליל הועבר עמרם לחזית בלבנון, והשתתף בכל שלבי המלחמה.

ביום 11.11.1982 הוזמן עמרם לתת עדות בבית הממשל הצבאי בצור. הוא סיים את עדותו בשעות הלילה ונשאר ללון בבית הממשל. באותו לילה, עקב פיצוץ מיכל גז בבית הממשל, קרס הבניין וקבר תחתיו עשרות הרוגים ופצועים. בין הנפגעים היה עמרם. הוא נפצע קשה ושמונה-עשר יום נאבק על חייו. הוא מת מפצעיו ביום י"ג בכסלו תשמ"ג (29.11.1982). בן 18 שנים הוא היה במותו.

מפקד יחידתו כתב להוריו אחרי שמת: "עמרם היה אהוב על כל חבריו ומפקדיו. היה ידוע ביחידה כחייל מצטיין. כל משימה שהוטלה עליו בוצעה בלא דופי, במסירות ובחריצות".

עמרם הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בעפולה. הוא השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ושתי אחיות. לזכרו הוכנס ספר-תורה לבית-הכנסת במושב שבו גדל, מלאה.

 

מקום מנוחתו

עמרם דהן
בן 18 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי עפולה
חלקה: 3
שורה: 2
קבר: 5